پهنای باند ارتباطات مخابراتی مجتمع گاز پارس جنوبی و شهرک توحید به دو برابر افزایش یافت

پهنای باند ارتباطات مخابراتی مجتمع گاز پارس جنوبی و شهرک توحید به دو برابر افزایش یافت

با تلاش کارشناسان شرکت انتقال گاز ایران، ظرفیت انتقال دیتا بین فاز یک پالایشگاه پارس جنوبی و شهرک توحید از مسیر جدید به دو برابر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا نیک‌روش فرد، سرپرست مدیریت مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران، با بیان این خبر، گفت: با توجه به افزایش نیازهای ارتباطی مجتمع گاز پارس جنوبی با شهرک توحید جهت استفاده از سامانه های مکانیزه و جدید و عدم کفایت پهنای باند موجود، بررسی‌های فنی لازم در خصوص افزایش ظرفیت ارتباطی انجام شد.

وی ادامه داد: با تلاش و همت رئیس و کارشناسان واحد زیرساخت مدیریت مخابرات و تلمتری انتقال گاز و مخابرات مجتمع گاز پارس جنوبی، عملیات لازم از جمله برقراری کراس های مورد نیاز سخت افزاری و نرم افزاری، آماده کردن کابل و کانکتورها اختصاصی لازم، برقراری ارتباطات مورد نیاز مابین سیستم‌های SDH فیبر و رادیو و سایر امور مربوطه انجام شد.

نیک‌روش فرد، اظهار داشت: ارتباطات تخصیصی جدید از طریق تجهیزات فیبر نوری مربوط به خط لوله فجر جم و نیز تجهیزات رادیویی مایکروویو ایستگاه‌های مخابراتی شرکت پالایش گاز فجر جم، بیخو و شهرک توحید صورت گرفت و با انجام این عملیات ظرفیت انتقال دیتا مابین فاز یک پالایشگاه عسلویه و شهرک توحید از مسیر ارتباطی مذکور به دو برابر افزایش یافت.