نفرات برتر بیست‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه صنعت گاز معرفی شدند

نفرات برتر بیست‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه صنعت گاز معرفی شدند

نفرات برتر بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه «بهار در بهار» ویژه فرزندان کارکنان مجموعه صنعت گاز معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیروس امیری، مدیر توسعه منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران در مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه «بهار در بهار» ویژه فرزندان کارکنان که با حضور جمعی از مدیران و اساتید کشوری و بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با اعلام این خبر و بیان نکاتی از سخنان معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) در خصوص قرآن و استفاده از دستورات و رهنمودهای این کتاب آسمانی، بیان کرد: قرآن چراغ راه هدایت بشریت است؛ از این رو انس با قرآن و عجین شدن آن با روح و روان انسان می‌تواند مشکلات و مسائل زندگی و جامعه را برطرف کند.

وی با بیان این که جامعه بشری نیازمند آرامش معنوی و روحی در تمامی مراحل زندگی است، افزود: بایستی علاوه بر تلاوت قرآن به معانی آن توجه ویژه کرد و ما نیز به عنوان خدمتگزاران این مردم باید سعی کنیم قرآن و سخنان و انبیا و اولیای الهی را سرلوحه زندگی خودمان قرار دهیم.

در ادامه مراسم، طه کبیری، دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن الکریم شرکت ملی گاز ایران،اظهار کرد: این دوره از مسابقات در دو بخش شفاهی و کتبی در رشته‌های تلاوت ترتیل، تحقیق و حفظ اجزاء ۵-۱۰-۲۰-۳۰ قرآن کریم، مفاهیم قرآن و مفاهیم نهج البلاغه برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره ۲۱ نفر حائز رتبه های اول تا سوم در رشته های مذکور شدند که از این تعداد، ۱۹ نفر از شرکت‌های تابعه، یک نفر از ستاد شرکت ملی گاز ایران و یک نفر از ستاد شرکت انتقال گاز ایران بوده است.

کبیری در ادامه، اظهار کرد: برای نخستین بار، شرکت‌هایی که در مجموع مسابقات فرزندان، کارکنان و همسران حائز بیشترین تعداد رتبه‌های برتر بودند نیز معرفی شدند که به ترتیب شرکت‌های گاز استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

دبیر شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ایجاد تحولات جدید در زیرساخت‌ها و محتوای مسابقات سال جاری، عنوان کرد: به لطف و یاری الهی، سامانه جدیدی در حال راه‌اندازی است تا تمامی فرآیندها و اطلاع‌رسانی‌های مربوط به فعالیت‌های مرتبط با قرآن کریم، اعم از ثبت نام مسابقات، نشریات، آموزش‌ها و … در این بستر به مخاطبان و خانواده بزرگ صنعت گاز کشور ارائه شود.

وی افزود: همچنین آیین‌نامه‌های مربوط به مسابقات سال جاری آماده ابلاغ بوده که با اضافه شدن رشته‌های جدید نسبت به ایام همه‌گیری بیماری کرونا، عاملی است جهت جذب مخاطبان بیشتر که به حول و قوه الهی به مرحله اجرا در خواهد آمد.