نرم‌افزار جامع قرآنی شرکت ملی گاز ایران تولید می‌شود

نرم‌افزار جامع قرآنی شرکت ملی گاز ایران تولید می‌شود

دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران؛ نرم‌افزار جامع قرآنی شرکت ملی گاز ایران تولید می‌شود

رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران از طراحی نرم افزار جامع قرآنی این شرکت خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت آموزش قرآنی کارکنان و خانواده‌های آنان مطابق مصوبه شورای عالی فرهنگی شرکت ملی گاز ایران، ۹۰-۷۰ درصد هزینه آموزش این قشر پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، طه کبیری، دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران در مراسم اختتامیه مرحله نهایی چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «بهار در بهار» ویژه کارکنان و همسران شرکت ملی گاز ایران که با حضور ۲۲۴ شرکت کننده از دوم تا پنجم خردادماه سال جاری به میزبانی شرکت گاز استان مازندران در مجتمع ورزشی و آموزشی نفت محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: به اذعان اساتید و خبرگان فعالیت‌های قرآنی، ‌شرکت ملی گاز ایران در بحث فعالیت‌های فرهنگی قرآنی پیشران و پیشرو است.

وی با بیان این‌که امسال بعد از چند سال وقفه به دلیل شرایط کرونایی برای نخستین بار مسابقات قرآنی در مجتمع نفت محمود آباد برگزار شد، افزود: برگزاری مسابقات قرآن کارکنان و همسران شرکت ملی گاز ایران بصورت حضوری، اقدامی شایسته برای تبادل تجربیات فعالان قرآنی محسوب می‌شود که بسیار ارزشمند است.

کبیری با بیان این‌که سال‌های گذشته نفرات اول مرحله مقدماتی در تمامی رشته‌ها به مسابقات کشوری دعوت می‌شدند، اما امسال تنها سه نفر اول تمامی رشته ها در قالب مرحله نیمه نهایی فراخوان داده شدند، گفت: دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران آمادگی دارد در تمامی زمینه های آموزشی، زمینه برگزاری هرگونه آموزش که فعالان قرآنی شرکت ها نیازمند هستند را فراهم آورد.

وی با بیان این‌که امسال مسابقات «بهار در بهار» در رشته‌های حفظ کل، حفظ سه جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جز، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۲۵ جزء، قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه برگزار گردید، یادآور شد: فضای مفاهیم قرآن و نهج البلاغه از نقاط قوت این دوره از مسابقات بوده است.

کبیری به نوآوری شرکت ملی گاز ایران در رشته مفاهیم و نهج البلاغه چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه کارکنان و همسران این شرکت با محوریت پژوهش و تحقیق اشاره کرد و گفت: متسابقین در این رشته که در مرحله مقدماتی از منابع اعلامی در مسابقه کتبی شرکت کردند، برای حضور در مرحله ملی بنا بر موضوعات اعلام شده در فراخوان، مقاله‌ای تهیه کرده و در روز مسابقه به دفاع از پژوهش خود پرداختند.

رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران با بیان این‌که رشته قرائت تقلیدی نیز برای اولین بار در این دوره از مسابقات جانمایی شد،‌ افزود: این رشته درواقع به نوعی، مقدمه‌ای برای ورود به رشته قرائت حرفه‌ای است.

 کبیری اضافه کرد: متسابقین رشته قرائت تقلیدی به سبک استاد مصطفی اسماعیل، استاد منشاوی، استاد شحات انور و استاد عبدالباسط قرائت داشتند.

وی با بیان این‌که آموزش فعالان قرآنی شرکت ملی گاز ایران با قوت در دست اقدام است، افزود: مطابق مصوبه شورای عالی فرهنگی شرکت ملی گاز ایران ۹۰-۷۰ درصد هزینه آموزش کارکنان و خانواده‌های آن‌ها از سوی شرکت پرداخت خواهد شد تا شاهد رشد و شکوفایی فعالان قرآنی این شرکت باشیم.

کبیری در پایان، از طراحی نرم افزار جامع قرآنی شرکت ملی گاز ایران خبر داد و گفت: آموزش حفظ،‌ مفاهیم قرآن کریم، ترجمه قرآن، مسابقات آنلاین و … در این نرم افزار موبایلی جانمایی خواهد شد.