پنجشنبه 23 آبان 1398 | Thursday 14 November 2019
مجتمع مسکونی پارس جم

ساکنین مجتمع مسکونی پارس جم در سوگ شهادت سرور آزادگان و یاران با وفایش بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

به گزارش خبرنگار مجتمع مسکونی پارس جم، عزاداران حسینی ساکن در مجتمع مسکونی پارس جم همزمان با روز تاسوعا و عاشورا در قالب هیئت های مختلف مذهبی با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیرزنی اشک ماتم ریختند و صحنه پرشور عزاداری شهید مظلوم دشت کربلا را به تصویر کشیدند.

عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) روز سه شنبه شنبه مصادف با روز عاشورای حسینی در خیابان های مجتمع مسکونی پارس جم هیئت های سینه زنی و زنجیرزنی به راه انداخته و با شور حسینی، شعور دینی و مذهبی خود را به نمایش گذاشتند.

روز تاسوعا و عاشورا عاشقان اهل بیت(ع) در این مجتمع با حضور پرشور در هیئت های عزاداری اوج ارادت و عشق خود را به سرور و سالار شهیدان نشان دادند و مراسم سخنرانی و عزاداری در مساجد مجتمع با پخش غذای نذری و اطعام مومنان تا سیزدهم محرم ادامه دارد.

گفتنی است نماز ظهر روز عاشورا نیز با حضور عزاداران حسینی در مسجد پیامبر اعظم«توحید » برگزار و پس از اقامه نماز هیئت های حسینی ادامه برگزاری مراسم عزاداری را انجام دادند.

 


✅مهلت ثبت نام اعضاء هیئت امناء مساجد و فاطمیه 372 واحد تا پایان شهریورماه تمدید شد.
🔺علیرضا جهانگیری زاده، سرپرست روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم گفت : با توجه به تقاضای ساکنین مبنی بر تمدید زمان ثبت نام جهت عضویت در هیئت امناء مساجد، این واحد مهلت ثبت نام داوطلبین را تا پایان شهریورماه تمدید کرد.

🔹جهانگیری زاده اضافه کرد : در همین راستا زمان اخذی رأی گیری اعضای هیئت امناء مساجد و فاطمیه 372 واحدی بشرح زیر تغییر می کند .
🔻انتخابات اعضای هیئت امناء مسجدالنبی «ص» - یکشنبه  98/7/7- بعد از نماز مغرب و عشاء
🔺انتخابات اعضای هیئت امناء مسجد پیامبر اعظم «ص» - دوشنبه 98/7/8  - بعد از نماز مغرب و عشاء
🔺انتخابات اعضای هیئت امناء فاطمیه «س» 372 وحدی  - سه شنبه  98/7/9- بعد از نماز مغرب و عشاء

🔴کارگروه آموزش مجتمع سکونی پارس جم از حذف سرویس مدارس مقطع دبیرستان دوره اول و دوم خانواده های کارکنان ساکن در مجتمع مسکونی پارس جم خبر داد.

♨️کارگروه آموزش مجتمع مسکونی پارس جم اعلام کرد: با توجه به افزایش جمعیت  دانش آموزی و محدوديت تعداد سرويسهاي مدارس (40 دستگاه) و در راستاي توانمندسازي و كمك به استقلال دانش آموزان دوره هاي تحصيلي متوسطه اول و دوم؛  لذا در سال تحصیلی جدید فقط سرویس دهی به (( مدارس دوره تحصيلي ابتدابی دخترانه و پسرانه دولتی درون مجتمع، مدارس ابتدایی غیر دولتی دخترانه و پسرانه درون و بیرون از مجتمع، مهدکودک ها و دارالقران ریحانه النبی «س» )) امکان پذیر می باشد.

🔻در جلسه کارگروه آموزش مدارس مجتمع موارد دیگری بشرح زیر مورد بررسی و موافقت قرار گرفت :
1-  تعیین ایستگاه هایی جهت سوار و پیاده شدن دانش آموزان بمنظور ایجاد نظم و اجتناب از سرویس دهی کوچه به کوچه
2-  عدم پخش آهنگ های مجاز و غیر مجاز
3-  سرویس دهی واحد حمل ونقل به اردوهای بیرون از مدرسه با هماهنگی قبلی
4-  حضور نیروهای حراست در مسیر خروجی مدارس
5-  شماره سرویس،نام راننده،مسیر حرکت ( مبدأ و مقصد ) و برنامه زمانبندی سرویس ها تا قبل از مدارس به اطلاع خانواده های محترم رسانده می شود
6-  دوره های آموزشی ویژه رانندگان سرویس های مدارس
7-  رانندگان ملزم به پوشیدن لباس فرم و کارت شناسایی معتبر باشند
8-  سامانه پیامکی واحد حمل و نقل جهت ارسال انتقادات و پیشنهادهای ساکنین فعال گردد.

 

جهانگیری زاده از آغاز ثبت نام داوطلبین اعضاء جدید هیئت امناء مساجد مجتمع مسکونی پارس جم ( پیامبر اعظم «ص» و مسجدالنبی «ص» ) و فاطمیه 372 واحدی از روز یکشنبه 10 شهریورماه خبر داد .

🔹سرپرست روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم گفت : در راستای تقویت مشارکت همگانی در نظر داریم انتخابات دور جدید هیئت امناء مساجد و فاطمیه 372 واحدی در دهه اول ماه محرم برگزار نمائیم .
🔸علیرضا جهانگیری زاده در خصوص شرایط داوطلبان گفت : داوطلبین محترم علاوه بر داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و 20 سال تمام همچنین می بایست در مجتمع مسکونی پارس جم ساکن و یا شاغل باشند .
🔺وی همچنین با اشاره ب اینکه متقاضیان فقط تا 16 شهریور ماه فرصت دارند در خصوص زمان برگزاری انتخابات گفت :
🔺تاریخ اخذ رأی گیری هیئت امناء مسجدالنبی «ص» منطقه شهید تندگویان ،چهارشنبه 98/6/20 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجدالنبی .
🔺در مسجد پیامبر اعظم «ص» توحید روز پنج شنبه 96/6/21 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد پیامبر اعظم «ص».
🔺در فاطمیه 372 واحد روز جمعه 98/6/22 بعد از نماز مغرب و عشاء در فاطمیه 372 واحدی .
🔷گفتنی است افراد بالای 15 سال می توانند با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر ( کارت ملی یا شناسنامه ) در روزهای مشخص شده به مساجد و فاطمیه مراجعه و به کاندید مورد علاقه خود رای دهند .

گفتنی است

-    عناوین اعضاء هیأت امناء:
1-رئیس هیئت امنا
2-مسئول امور اداری ، اجتماعی و دبیر جلسات
3-مسئول امور مالی و حسابداری و جمعدار اموال
4-مسئول امور فرهنگی و روابط عمومی
5-مسئول امور ساختمان، بهداشت و تجهیز مساجد
6- نماینده روابط عمومی « از طرف روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم معرفی می گردد » /عضو اصلی
7- امام جماعت مسجد بدون انتخابات بعنوان عضو اصلی هیئت امناء معرفی می گردد. /عضو اصلی

 

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برنامه ها و مراسم سوگواری و عزادارای اباعبدالله الحسین «ع»در مجتمع مسکونی پارس جم با حضور سرپرست روابط عمومی ،مبلغین مدعو ، مشاور فرهنگی ، خادمین مساجد و اماکن مذهبی روز گذشته برگزار گردید.

علیرضا جهانگیری زاده، سرپرست  روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم گفت : با برنامه ریزی های انجام شده با هیئت امناء مساجد ، بیت الزهراء منطقه توحید و فاطمیه372 واحدی برنامه های بسیار خوبی با حضور روحانیون و مبلغه مدعو در سطح مجتمع مسکونی پارس جم از اول ماه محرم به مدت 13 شب برگزار می گردد.

◾️سخنرانی و کلاس های سرکار خانم دکتر مسیبی
✔️ هر روز از 7:30 دقیقه در حسینیه مسجد پیامبر اعظم توحید - ویژه بانوان
✔️ ساعت 10 صبح : فاطمیه 372 واحدی ویژه بانوان
✔️ ساعت 17:30 دقیقه : بیت الزهراء ویژه دختران نوجوان و جوان
✔️ ساعت 21 : فاطمیه 372 واحدی  ویژه بانوان

🔹سخنرانی حجت الاسلام سعیدیان : هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد النبی «ص» منطقه شهید تندگویان - ویژه عموم
🔺مراسم مداحی و سینه زنی بعد از سخنرانی توسط مداح اهلبیت عباس رضوانی
🔸 ضمنا در  صورت نیاز خانواده های محترم می توانند جهت مشاوره به دفتر امام جماعت مساجد مراجعه نمایند .

🔴سخنرانی حجت الاسلام  رضوی
🔻 هر شب از ساعت 21:30  در مسجد پیامبر اعظم «ص» منطقه توحید - ویژه عموم
▪️ مراسم مداحی و سینه زنی بعد از سخنرانی توسط مداح اهلبیت سید مصطفی سید میرزایی

در آستانه هفته دولت، فرماندار شهرستان جم به همراه جمعی از مدیران، مسئولین و کارکنان ادارات این شهرستان، با حضور در مزار شهید گمنام در مجتمع مسکونی پارس جم ضمن غبارروبی و عطر افشانی آرامگاه این شهید خوشنام نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.


به گزارش روابط عمومی، این مراسم با هماهنگی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جم و با حضور مدیر اجرایی و مسئولین ادارت مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد.
فرمانداز شهرستان جم در این آیین معنوی گفت: امروز امنیت ایران اسلامی و این استان که در خط مقدم تولید نفت و گاز کشور قرار دارد، در سایه خون مطهر شهدا و حاکم شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه حاصل شده است.


وی افزود: برخورداری از نعمت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پس از گذشت چندین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی مدیون پاک بازی های عاشقانی است که با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.
وی ادامه داد: شهیدان، اقتدار و افتخار امروز کشور و استان بوده و اگر بخواهیم این اقتدار پابرجا بماند باید راه آنان را با قدرت ادامه دهیم و به ایثار و فداکاری آنان ارج نهیم.

 

 

بحرالعلوم گفت : همایش پیاده روی ( کاروان شادی غدیر ) بمناسبت اعیاد بزرگ قربان تا غدیر به همراه جوائز متنوع برگزار می گردد.


♨️یکشنبه 27 مردادماه
⏰ساعت : 20:00
✅محل تجمع : روبروی مسجدالنبی جنب مدرسه تلاش - منطقه شهید تندگویان
🔶ضمنا بلیط قرعه کشی بین مسیر توزیع می گردد.
@pjrc_ir

مهندس نجفی مدیر عامل شرکت پالایش گاز فجر جم از مراکز فرهنگی و هنری وابسته به روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی ، علیرضا جهانگیری زاده سرپرست روابط عموم مجتمع مسکونی پارس جم گفت : روز گذشته یکشنبه 13 مردادماه مهندس نجفی مدیر عامل شرکت پالایش گاز فجر جم به همراه مدیر اجرایی ، سرپرست مستغلات و سرپرست خدمات رفاهی مجتمع مسکونی پارس جم از اماکن فرهنگی و هنری این مجتمع بازدید نمودند .

جهانگیری زاده گفت : مهندس نجفی از حوزه هنری ، کتابخانه فرهنگسرای توحید ، کتابخانه شهید تندگویان ، مرکز خلاقیت و مهارت ورزی تابش ، خانه موسیقی و پروژه های در دست اقدام واحد روابط عمومی بازدید نمودند .

 

 

نهم مرداد در ایران به عنوان روز اهدای خون شناخته شده است که در واقع روز قدردانی از اهدا کنندگان این ماده حیاتی نیز به شمار می رود. سازمان انتقال خون ایران در مرداد ۱۳۵۳ با هدف سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد. از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس سازمان انتقال خون در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است.
روزهایی مانند روز ملی اهدای خون در ایران و روزهای ملی اهدای خون در هر کشور و همچنین روز جهانی اهداکنندگان خون که مصادف با ۱۴ ژوئن است، فرصت هایی هستند که به خاطر بیاوریم زندگی انسان های بسیاری به خون اهدایی ما وابسته است.
هر ساله در کشورهای مختلف کمپین های تبلیغاتی مختلفی برای تشویق مردم به این عمل نیک و آگاهی بخشی در این خصوص توسط آگهی های چاپی و شبکه های اجتماعی به انجام می رسد و همچنین از افرادی قدردانی می شود که خالصانه، بخشی از وجود خود را به همنوع شان ایثار می کنند. به علاوه شعاری که برای این کمپین در نظرگرفته شده «با دادن خون، زندگی تان را به اشتراک بگذارید» است تا توجهات را به نقش اهدای داوطلبانه خون در تشویق مخاطب به نگران بودن در خصوص همنوع خود و ارتقای انسجام در جامعه جلب کند.
هدف این کمپین برجسته سازی داستان افرادی است که زندگی شان از طریق اهدای خون نجات یافته و درصدد است با انگیزه بخشی منظم به اهداکنندگان، آنها را به تداوم در این کار نیک تشویق کند و به دیگر افراد خصوصاً افراد جوانی که تاکنون اقدام به این کار نکرده اند انگیزه لازم را ببخشد. در حال حاضر در بیش از ۶۲ کشور، ۱۰۰ درصد خون مورد نیاز مراکز از اهدای داوطلبانه تأمین می شود.

اهداف سازمان انتقال خون به شرح ذیل می باشد:
- مشارکت در مراقبت از بیماران
- تأمین خون سالم و کافی
- بسیج اهدا کنندگان داوطلب
- همکاری با بیمارستان ها در حل مشکلات انتقال خون
- گسترش شبکه پایگاههای انتقال خون و …

خدمات سازمان انتقال خون شامل:

جمع آوری و توزیع خون و فرآورده های آن از طریق مراکز اهدا خون در سراسر کشور است. این سازمان تنها مرکز ارائه دهنده خون و فرآورده های خونی به بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی است.
انتقال خون چیست؟

انتقال خون در پزشکی جنبه حیاتی دارد و در موارد خاص توسط پزشک معالج تجویز می گردد.
خون به اجزاء متفاوتی قابل تجزیه است که ممکن است به تنهایی یا به طور کامل در شرایط مختلفی به بیماران تزریق گردد.

اجزاء خون به طور عمده عبارت اند از:
گلبول های قرمز (برای کم خونی ها یا خونریزی ها)، پلاکت ها (برای بیماری های خونریزی دهنده، هنگامی که شمارش پلاکتی کاهش یافته است) وپلاسما (که برای تأمین پروتئین های خون به کار می رود.

فواید اهدای خون چیست؟

مهمترین فایده اهدای خون، نجات زندگی و کسب رضایت الهی و از فواید دیگر اهدای خون آگاهی از سلامت جسمانی می باشد که از طریق کنترل های زیر انجام می پذیرد:
* ضربان قلب
* فشار خون
* دمای بدن
* تشخیص کم خونی و نوع گروه خونی.

آیا انتقال خون ایمن است؟
سازمان انتقال خون در ایران کلیه اهداء کنندگان را مورد بررسی قرار می دهد تا ایمنی اهداء کنندگان و دریافت کنندگان تأمین گردد. تمامی خون های اهداء شده، در آزمایشگاههای سازمان برای اطمینان از سلامت تحت آزمایشات ذیل قرار می گیرد:

-HIV ایدز

هپاتیت B

هپاتیت C

سیفلیس

برخی شرایط اهداء خون:

- حداقل سن ۱۷ سال و حداکثر سن ۶۵ سال
- حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم
- فواصل اهداء خون هر ۸ هفته یک بار است؛ مشروط بر اینکه تعداد دفعات اهداء در طول یک سال از ۴ بار تجاوز ننماید.
- عدم کم خونی که با انجام آزمایش مشخص می شود.

مصرف کنندگان اصلی خون و فرآورده های آن در ایران

بیماران تالاسمی

بیماران مبتلا به انواع هموفیلی

بیماران دیالیزی

بیماران نیازمند به جراحی های بزرگ (قلب، کلیه، مغز استخوان، و زنان)

مبتلایان به بیماری های خونریزی دهنده

نوزادان مبتلا به زردی ناشی از ناسازگاری خون مادر و جنین

پیوند اعضاء

سوختگی های شدید

کم خونی های مزمن

انواع سرطان، به خصوص در مرحله شیمی درمانی

موسوی زاده از تعطیلی رستوران منطقه شهید تندگویان در هفته جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ،موسوی زاده سرپرست خدمات رفاهی مجتمع مسکونی پارس جم گفت : به دلیل رنگ آمیزی آشپزخانه از روز یکشنبه ۹۸/۴/۳۰ لغایت چهارشنبه ۹۸/۵/۲  رستوران منطقه شهید تندگویان تعطیل می باشد .
در این مدت رستوران فرهنگسرای توحید به خانواده های محترم سرویس دهی می نماید .

از نگاه دوربین

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟ (مجموعه نگاه دوربین)

در این مطلب تلاش میکنیم تا با ارائه راه‌حل‌های فنگ شویی ، ...

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group