دوشنبه 24 تير 1398 | Monday 15 July 2019
مجتمع مسکونی پارس جم

نخستین شب از شب های قدر، شبی پر رمز و راز که در آن سرنوشت ها و تقدیرها نوشته می شود، در حالی به پایان رسید که کارکنان نفت و گاز ساکن در مجتمع مسکونی پارس جم بامداد روز چهارشنبه 19 رمضان مساجد این مجتمع  با برپایی آئین های معنوی با خالق هستی راز و نیاز و مناجات کردند.
به گزارش روابط عمومی ، نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب ضربت خوردن حضرت امیرالمومنین(ع)، مراسم احیاء شب قدر اول که در روایات رسیده از امامان معصوم (ع) فضیلت آن از هزار ماه بیشتر است، در مجتمع مسکونی پارس جم  با حضور گسترده خانواده های ساکن در مسجد پیامبر اعظم «ص» ، مسجدالنبی «ص» و فاطمیه 372 واحدی برگزار شد.
در این آئین معنوی و روحانی که با حضور کارکنان و خانواده های آنان  در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد، زیارت امام حسین «ع» ،دعاهای افتتاح، جوشن کبیر و ذکر استغفار قرائت و قرآن به سر گرفته شد.
در این مراسم که از ساعت 22:30 دقیقه سه شنبه شب آغاز و تا ساعت 3:30 بامداد روز چهارشنبه ادامه داشت، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا آرامی  به سخنرانی در مورد ویژگی های امام اول شیعیان جهان ، شب های قدر و استغار و توبه پرداخت.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین آرامی در سخنانی با بیان اینکه شب قدر قلب و نقطه عطف ماه رمضان است، افزود: این شب و روز منتهی به آن حرمت بالایی دارد که باید قدردان آن بود.
وی با اشاره اینکه مومنان در این شب و در دعای جوشن کبیر 100 مرتبه ندای خلاصی از آتش جهنم سر می دهند، ادامه داد: همانگونه که در روایات پیشوایان دینی آمده است، اعتقاد به معاد، بهشت و جهنم باعث می شود انسان از گناه و آتش جهنم نجات یابد.
آرامی گفت: ائمه(ع) به نجات انسان ها از آتش جهنم اهمیت داده و مردم را به بهانه های مختلف به موضوع معاد، بهشت و جهنم توجه داده اند و این نشان می دهد نباید جهنم را سبک جلوه دهیم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group