دوشنبه 24 تير 1398 | Monday 15 July 2019
مجتمع مسکونی پارس جم

مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه رمضان شنبه شب، هم زمان با سومین شب قدر با حضور پرشور خانواده های کارکنان نفت و گاز ساکن در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی ، ‌در این شب عزیز، صحن و سرای مساجد مجتمع آکنده از عطر معنویت و شور مردمی بود که نوای الغوث - الغوث و العفو - العفو آنان در فضای زیای مساجد طنین افکنده بود.
 مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه رمضان با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و سپس زیارت خاصه امام حسین «ع» ، سخنرانی ،دعای جوشن کبیر و دعای قرآن به سر توسط ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرائت شد.
 در این مراسم حجت الاسلام سید علیرضا آرامی به توصیف برکات شب سوم قدر پرداخت و گفت: بنا به فرموده امام صادق (ع) خداوند سه چیز را از بشر مخفی کرده است که زمان دقیق شبهای قدر نیز از آن جمله است.
 حجت الاسلام آرامی افزود: مخفی بودن شب قدر از سوی پروردگار حکمتی دارد تا بندگان بیشتر به راز و نیاز و دعا بپردازند تا اثر استغفار و دعا در این شبها بیشتر باشد.
  وی بیان کرد: پروردگار همچنین ولی خود را نیز در بین مردم پنهان قرار داده تا آنان به زعم اینکه هر یک از بندگان مومن می تواند ولی خدا باشد، به یکدیگر احترام بیشتری نهند.
وی اظهار کرد: همچنین خداوند حد رضایت خود در عمل خیر را از بشر پنهان نگهداشته تا بندگان اعمال خیر بیشتری انجام دهند.
امام جماعت مسجد پیامبر اعظم «ص»  گفت: براساس روایات احتمال قدر بودن شب 23 ماه رمضان بیشتر از شبهای دیگر است، بنابر این کسی که امشب به دعا و نماز و استغفار بیشتری بپردازد، درهای بیشتری از بهشت به روی او گشوده می شود و همزمان 124 هزار فرشته با او مصافحه می کنند.
در این مراسم احیاء و قرآن بر سر نهادن در سومین شب از شبهای قدر توسط حجت الاسلام دکتر اجرایی برگزار شد.
همچنین بنا بر سنتی قدیمی، همزمان با شب 23 ماه رمضان سوره های دخان، روم، عنکبوت و قدر توسط قاریان قرآن تلاوت شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group