سه شنبه 29 بهمن 1398 | Tuesday 18 February 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

سمینار 'پیشگیری از کودک آزاری'، روز پنجشنبه 11 آبان ماه در سالن چند منظوره فرهگسرای توحید برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی ، محمدرضا لاله سنگی سرپرست آموزش مجتمع مسکونی پارس جم در آئین برگزاری این همایش گفت : سمینار پیشگیری از کودک آزاری با همکاری بهداری و بهداشت صنعت نفت نفت بوشهر  روز پنج شنبه 11 آبان ما از ساعت 18 در سالن چند منظوره فرهنگسرای توحید برگزار گردید .  
لاله سنگی اضافه کرد :در این همایش همه مسائل مربوط به کودک آزاری، از جنبه حقوقی، مجرمانه، آثار روانی و فردی و دیدگاه اسلام در ارتباط با کودک آزاری مورد بررسی قرار گرفت و دکتر فریبا خطیبی روانشناس کودک  در این خصوص به ارایه راهکارهای مختلفی  پرداختند.

در ادامه این سمینار دکتر خطیبی با اشاره به تربیت صحیح فرزندان در راستای تعالیم اسلامی و الهی گفت: دین اسلام در باره تربیت کودکان در ابعاد مختلف فردی، عاطفی و اجتماعی روایات و تاکیدات بسیاری دارد که باید والدین مورد توجه قرار دهند تا شاهد کودک آزاری در مقاطع مختلف نباشیم.
خطیبی گفت: دین اسلام حتی برای تنبیه کودکان از آزار های جسمی والدین را منع کرده و توجه عاطفی و روانی را مورد تاکید قرار داده است تا بتوانیم با توجه به ارزش ها و آموزه های اسلامی در تربیت افراد و تعالی آنها قدم های موثری برداریم.
وی همچنین گفت : هرگونه اسيب جسمي ،جنسي،رواني و عاطفي وبهره كشي وعدم رسيدگي به نيازهاي اساسي افرادزير١٨سال توسط ديگران كودك ازاري تلقي ميشود . براي پيشگيري ازكودك ازاري ما نياز به اموزش وبالا بردن اگاهي كودكان و والدين وجامعه داريم .       
گفتنی است واحد آموزش با برگزاري كارگاههاي توجيحي براي مربيان ومديران مهدها و مدارس و برگزاري سمينارهای مختلف براي والدين نقش بزرگي در اين امر ایفا می کنند .

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group