يكشنبه 26 آبان 1398 | Sunday 17 November 2019
مجتمع مسکونی پارس جم

سمینار 'پیشگیری از کودک آزاری'، روز پنجشنبه 11 آبان ماه در سالن چند منظوره فرهگسرای توحید برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی ، محمدرضا لاله سنگی سرپرست آموزش مجتمع مسکونی پارس جم در آئین برگزاری این همایش گفت : سمینار پیشگیری از کودک آزاری با همکاری بهداری و بهداشت صنعت نفت نفت بوشهر  روز پنج شنبه 11 آبان ما از ساعت 18 در سالن چند منظوره فرهنگسرای توحید برگزار گردید .  
لاله سنگی اضافه کرد :در این همایش همه مسائل مربوط به کودک آزاری، از جنبه حقوقی، مجرمانه، آثار روانی و فردی و دیدگاه اسلام در ارتباط با کودک آزاری مورد بررسی قرار گرفت و دکتر فریبا خطیبی روانشناس کودک  در این خصوص به ارایه راهکارهای مختلفی  پرداختند.

در ادامه این سمینار دکتر خطیبی با اشاره به تربیت صحیح فرزندان در راستای تعالیم اسلامی و الهی گفت: دین اسلام در باره تربیت کودکان در ابعاد مختلف فردی، عاطفی و اجتماعی روایات و تاکیدات بسیاری دارد که باید والدین مورد توجه قرار دهند تا شاهد کودک آزاری در مقاطع مختلف نباشیم.
خطیبی گفت: دین اسلام حتی برای تنبیه کودکان از آزار های جسمی والدین را منع کرده و توجه عاطفی و روانی را مورد تاکید قرار داده است تا بتوانیم با توجه به ارزش ها و آموزه های اسلامی در تربیت افراد و تعالی آنها قدم های موثری برداریم.
وی همچنین گفت : هرگونه اسيب جسمي ،جنسي،رواني و عاطفي وبهره كشي وعدم رسيدگي به نيازهاي اساسي افرادزير١٨سال توسط ديگران كودك ازاري تلقي ميشود . براي پيشگيري ازكودك ازاري ما نياز به اموزش وبالا بردن اگاهي كودكان و والدين وجامعه داريم .       
گفتنی است واحد آموزش با برگزاري كارگاههاي توجيحي براي مربيان ومديران مهدها و مدارس و برگزاري سمينارهای مختلف براي والدين نقش بزرگي در اين امر ایفا می کنند .

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟ (مجموعه نگاه دوربین)

در این مطلب تلاش میکنیم تا با ارائه راه‌حل‌های فنگ شویی ، ...

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group