شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

واحد بهداشت متشکل از بهداشت عمومی و محیط و بهداشت حرفه ای در حال حاضر در سطح مجتمع مسکونی فعالیت دارد. اغلب فعالیت های بهداشت عمومی و محیط که شامل سم پاشی دوره ای، موریانه زدایی و طعمه گذاری، بازدید از رستوران ها و انبار و سردخانه مواد غذایی، آزمایشات شیمیایی و میکروبی آب، بازدید بهداشتی از اماکن عملیاتی و غیر عملیاتی و ... توسط بهداشت و درمان صنعت نفت و با نظارت HSE مجتمع مسکونی در حال انجام است و ساکنین می توانند مغایرت های بهداشتی را به شماره تلفن 4049 کارشناس بهداشت اطلاع رسانی کنند. و همچنین درخواست های خود مبنی بر سم پاشی، موریانه زدایی و طعمه گذاری را طی تماس با شماره 4046 دفتر HSE ثبت نمایند تا در اسرع وقت اقدام لازم صورت پذیرد.

با توجه به اشتغال به کار نزدیک به 1300 نفر نیروی کار در سطح مجتمع مسکونی از عمده فعالیت های واحد بهداشت حرفه ای    می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • شناسایی عوامل خطرناک (شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی) در محیط کار که این عوامل می توانند باعث ایجاد بیماری یا ناراحتی شوند
  • ارزیابی میزان ریسک ناشی از مواجهه با این عوامل خطرناک
  • کنترل ریسک های ناشی از این عوامل برای پیشگیری از آسیب های کوتاه مدت و بلند مدت

واحد بهداشت حرفه ای سالیانه بر انجام طب کار این نیروها نظارت مستمر دارد. همچنین تایید تجهیزات حفاظت فردی طبق استانداردهای موجود، بازدید از کارگاه ها و ... از دیگر فعالیت های بهداشت حرفه ای در سطح مجتمع مسکونی می باشد.

متاسفانه پایان سال 98 و آغاز سال 99 با اندوه بسیار زیاد به دلیل درگذشت تعداد زیادی از هموطنان در اثر ابتلا به ویروس کرونا سپری شد که بعد از گذشت تقریباً 7 ماه همچنان شاهد مرگ و میر ناشی از این ویروس هستیم. شرایط حال حاضر اهمیت رعایت اصول بهداشتی و اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی که از سازمان های بالادستی ابلاغ می شود را چندین برابر کرده است.

در همین راستا کمیته سلامت مجتمع مسکونی فعالیت خود را از بهمن ماه سال 1398 با محوریت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آغاز کرد و از ابتدای ورود این ویروس به کشور اقداماتی چون تب سنجی در مبادی ورودی شهرکهای توحید و تندگویان، ضدعفونی و گند زدایی بازارچه ها و اماکن تجاری و اماکن اداری بصورت روزانه، الزام به استفاده از ماسک توسط کلیه کارکنان مجتمع مسکونی و ... در دستور کار قرار گرفت که کلیه کارهای اجرایی با همت واحد خدمات تحت نظارت واحد HSE در حال انجام می باشد.

همچنین با توجه به شروع سال تحصیلی جدید حساسیت موضوع نسبت به گذشه بسیار افزایش پیا کرده است و مدارس بصورت هفتگی با استفاده از چک لیست های موجود مورد بازدید توسط کارشناس بهداشت مجتمع قرار می گیرد. از والدین و ساکنین خواهشمندیم در صورت مشاهده هر گونه عدم انطباق بهداشتی در مدارس مراتب را سریعاً به اطلاع کارشناس بهداشت 4049 و یا سرپرست HSE 4047 برسانند.

با توجه به وجه مشترک تمامی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی که استفاده از ماسک، شستشوی مکرر دستها با آب و صابون و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است از کلیه ساکنین خواهشمندیم جهت حضور در اماکن عمومی و بازارچه ها حتماً این موارد را رعایت نمایند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group