شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

هدف اصلی: تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حصول اطمینان از اجرای دقیق الزامات، آیین نامه ها و دستورالعمل های محیط زیستی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح مجتمع مسکونی

یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهرهای امروز موضوع پسماند و مدیریت صحیح و اصولی آن است. اثر بخشی طرح مدیریت کاهش پسماند و تفکیک آن از مبداء از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بسیار بالا بوده و اثرات مثبت زیادی به همراه دارد. از عوامل موثر بر میزان مشارکت افراد در این طرح می توان به آگاهی از طریق آموزش، تغییر نگرش و ایجاد انگیزه و باور و سپس اقدام به مشارکت اشاره کرد. طی بررسی های انجام شده در سطح مجتمع مسکونی روزانه 10 تن زباله خانگی تولید می شود که سرانه تولید برای هر ساکن 900 گرم در روز می باشد که تقریباً از این میزان زباله 500 گرم قابل بازیافت است که این مهم جزء با مشارکت ساکنین امکان پذیر نمی باشد. به این آمار ها می توان تعداد 139000 بطری آب معدنی را که بصورت ماهیانه در حال استفاده می باشند و همگی کاملا قابل بازیافت هستند را اضافه کرد. بنابراین موضوع تفکیک زباله از مبداء در مجتمع مسکونی بسیار حایز اهمیت می باشد و امیدواریم با حمایت مسئولین و واحدهای زیربط بتوانیم با آگاه سازی ساکنین اقدامات بزرگی در این راستا انجام دهیم.

یکی دیگر از برنامه هایی که گام مؤثری در حفاظت از درختان در مجتمع مسکونی محسوب می شود اجرای طرح شناسنامه دار کردن کلیه درختان مجتمع مسکونی می باشد که امیدوریم با همکاری واحد فضای سبز مستغلات این مهم نیز به زودی محقق شود. در واقع با اجرای این طرح در نخستین گام با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری‌شده، برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفظ و گسترش فضای سبز اعمال می‌شود.جلوگیری از قطع غیرقانونی، تعیین مقدار سن درخت و برنامه‌ریزی در جهت آبرسانی بر اساس مصرف گیاه، کاهش هدر رفت آب و برنامه‌ریزی برای مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی را می‌توان از مزایای شناسنامه‌دار شدن درختان برشمرد.

در راستای تحقق اهداف واحد محیط زیست اقدام به تشکیل کارگروه محیط زیست مجتمع مسکونی به ریاست جناب آقای دکتر محمدی مدیر محترم اجرایی شده است که کلیه تصمیمات در خصوص حفظ و ارتقای محیط زیست مجتمع مسکونی پس از طرح در کارگروه و تایید توسط اعضاء به اجرا گذاشته خواهد شد.

در پایان به این نکته اشاره شود:

ساکنین محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه اقدام که موجب تخریب فضای سبز و محیط زیست مجتمع مسکونی می گردد مانند قطع غیر قانونی درختان و همچنین خشک شدن گیاهان و درختان که در اثر آب رسانی نامناسب و آفت زدگی اتفاق می افتد را سریعاً به کارشناس HSE به شماره تلفن 4034 و یا به سرپرست HSE به شماره 4047 اطلاع رسانی کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group