جمعه 3 فروردين 1397 | Friday 23 March 2018
مجتمع مسکونی پارس جم

مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن و نهج البلاغه " بهار در بهار " فرزندان ، همسران و کارکنان شرکت پالایش گاز فجر جم با حضور حنانه خلفی حافظ کل قرآن کریم در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی ، عبدالحسن زمانی ، سرپرست روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم ضمن اعلام این خبر گفت : روز گذشته چهارشنبه 16 اسفندماه با حضور امام جمعه شهرستان جم ، مدیر اجرایی مجتمع مسکونی پارس جم ، جمعی از روحانیون ، خانواده های کارکنان نفت و گاز و 413 نفر شرکتت کننده در مسابقات ، مراسم افتتاحیه "دهمین مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و نهج البلاغه "بهار در بهار " همسران و کارکنان و بیست و یکمین مرحله مقدماتی فرزندان شرکت پالایش گاز فجر جم در سالن فرهنگسرای توحید برگزار شد .

عبدالحسن زمانی اظهار داشت : مراسم افتتاحیه و مسابقه کتبی در رشته های نهج البلاغه ، مفاهیم ، صحیفه سجادیه روز چهارشنبه 16 اسفنده ماه و ادامه مسابقات شفاهی و قرائت و حفظ قرآن و اذان روز پنج شنبه در دو نوبت صبح وعصر در سالن های فرهنگسرای توحید با حضور داوران دعوت شده از استان های بوشهر و فارس برگزار خواهد شد .

 مسئول دارالقران شرکت پالایش گاز فجر جم اضافه کرد : امسال خوشبختانه با تمهیدات و برنامه ریزی مناسب تر میزان استقبال کارکنان و خانواد های شرکت پالایش گاز فجر نسبت به سال گذشته بهتر و به حول و قوه الهی 413 نفر در مرحله مقدماتی مسابقات بهار در بهار ثبت نام نموده اند .

وی همچین تصریح کرد : در بخش همسران و کارکنان خانم 132 نفر ،  در بخش فرزندان دختر 104 نفر ،  در بخش کارکنان :90 نفر و دربخش فرزندان پسر  87 نفر ثبت نام کرده اند که بعد از برگزاری این دوره از مسابقات نفرات برتر هر رشته جهت شرکت در مسابقات سراسری بهار در بهار شرکت ملی گاز ایران اعزام خواهند شد .

در پایان این مراسم از کلیه کسانی که در مسابقات بهار در بهار سال گذشته در سطح شرکت ملی گاز ایران مقام کسب نموده اند ، با حضور میهمانان و مسئولین شهرستانی تقدیر بعمل آمد .

 

مدیر اجرایی مجتمع مسکونی پارس جم از بازیگران و عوامل تئاتر "هفت زمستان پیاپی " به کارگردانی قدرت مظاهری تقدیر نمود.

به گزارش روابط عمومی : مدیر اجرایی و سرپرست روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم در آخرین شب اجرای تئاتر هفت زمستان پیاپی در سالن آمفی تئاتر شهید اخلاقی فرهنگسرای توحید از عوامل و بازیگران این تئاتر تجلیل نمودند .

 تئاتر هفت زمستان پیاپی با مضمونی اجتماعی در مباحث خانواده و اجتماع به مدت 6 شب از چهارم لغایت نهم بهمن ماه از ساعت 20:30 در سالن فرهنگسرای توحید اجرا و با استقبال بسیار خوب ساکنین این مجتمع مواجه شد .

عوامل تئاتر هفت زمستان پیاپی : کارگردان قدرت مظاهری

بازیگران : عادل قیطاس ، مریم نواصری ، حمید گنخکی ، فرزانه عابدی ، محمد علی ستوده و فاطمه کهنسال

سایر عاومل : مسعود تقوی ، سمیه رسولی

 

سمینار فقر حرکتی در خانواده با حضور مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده روز دوشنبه دوم بهمن ماه در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، عبدالحسن زمانی سرپرست روابط عمومی مجتمع مسکونی گفت : به همت دفتر امور زنان و خانواده وزارت نفت و مدیریت سازمان منطقه ویژه سمینار فوق روز دوشنبه 4 بهمن ماه از ساعت 18 الی 22 در سالن شهید موسوی زاده فرهنگسرای توحید برگزار شد .

زمانی اضافه کرد : دراین سمینار علاوه بر دکتر فاطمه تندگویان مشاور وزیر نفت در بخش زنان و خانواده ، رئیس ورزش نفت ، گاز و جمعی از اعضاء کارگروه ورزش نفت حضور داشتند.

دکتر امیرحسین عابدی یکتا بعنوان سخنران این سمینار دعوت شده بود که پیرامون مسائل ورزشی ، عدم حرکت و تکاپو و مزایا و معایب ورزش نکردن مطالب ایراد نمودند.

 

 

تئاتر هفت زمستان پیاپی از زندگی مشترک ماهک و ماهان به کارگردانی قدرت مظاهری از چهارم تا نهم بهمن ماه در مجتمع مسکونی پارس جم اجرا خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی : قدرت مظاهری کارگردان تئاتر "هفت زمستان پیاپی " گفت : این تئاتر با هنرمندی تعدادی از ساکنین این مجتمع تهیه شده که به  مدت 6 روز و هر روز یک سانس ویژه علاقمندان به تئاتر از ساعت 20:30 دقیقه به نمایش درخواهد آمد .

وی اضافه کرد : ساکنین مجتمع مسکونی پارس جم جهت دریافت بلیط تئاتر فوق می توانند یک روز قبل با مراجعه به فرهنگسرای توحید -  واحد خبر مراجعه نمایند .

گفتنی است با هماهنگی بعمل آمده با روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم روزانه 100 نفر می توانند بصورت سهمیه ای ( رایگان ) بلیط تئاتر هفت زمستان پیاپی را دریافت کنند .

بازیگرانی که در این تئاتر ایفای نقش می کنند : عادل قیطاس ،مریم نواصری ،حمید گنخکی ، فرزانه عابدی ، محمد عل ستوده ، فاطمه کهنسال 

طراح صحنه : سمیه رسولی

نور و صدا : مسعود تقوی

 

همایش نشاط اجتماعی توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه پارس و معاونت اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی : همایش نشاط اجتماعی با همکاری فرمانداری و بهزیستی شهرستان جم ، جمعیت همیاران سلامت و روان اجتماعی مهر اندیش و کمیته آسیب های اجتماعی شرکت پالایش گاز فجر جم روز گذشته سه شنبه 26 دیماه در سالن آمفی تئاتر شهید اخلاقی فرهنگسرای توحید از ساعت 18 الی 20 با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد .

در این همایش دکتر وهاب زاده مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری ، دکتر امیر ابراهیمی مشاور معاون اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، دکتر صادقیان مدیر کل اجتماعی و دکتر مدنی معاون مدیر کل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، فرماندار و معاون سیاسی اجتماعی شهرستان جم  حضور داشتند .

شکی نیست که برای ارتقای نشاط اجتماعی، باید فضای امیدوارکننده‌ای در جامعه وجود داشته باشد و وضعیت معیشتی مردم نیز در اولویت قرار بگیرد. بنابراین شاید بتوان گفت که در بحث نشاط اجتماعی، وضعیت کلی جامعه بسیار مهم و تاثیرگذار است. اما جدای از شرایط اجتماعی، نباید فراموش کرد که خود افراد هم نقش حیاتی در گسترش نشاط اجتماعی دارند. شاید بتوان گفت که 50 درصد عوامل ایجاد نشاط اجتماعی، در دست خود افراد است و 50 درصد دیگر هم به شرایط جامعه برمی‌گردد.

 

سرپرست مجتمع مسکونی پارس جم از برگزاری نشست آموزشی - فرهنگی فقر حرکتی در خانواده :آسیب ها و راهکارها در بهمن ماه جاری در مجتمع مسکونی پارس جم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، عبدالحسن زمانی سرپرست مجتمع مسکونی پارس جم گفت : امور زنان و خانواده وزارت نفت در نظر دارد ، نشست یک روزه ای با عنوان فقر حرکتی در خانواده آسیب ها و راهکارها با محوریت خانواده های کارکنان مقیم شهرک های مسکونی جم و پردیس به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس و باهمکاری این مجتمع روز دوشنبه 96/11/2 از ساعت 18 الی 21 در سالن چند منظوره فرهنگسرای توحید برگزار نماید .

وی از همه ساکنین و خانواد های محترم دعوت کرد تا در این مراسم باشکوه حضور پیدا کنند .

گفتنی است سخنران این مراسم دکترامیر حسین عابدی یکتا استادیار و عضو دپارتمان طب ورزشی دانشگاه شهید بهشتی می باشد .

 

دانش آموزان پسر مدارس دوره متوسطه شهرستان جم با حضور در مراسمی معنوی، رسیدن به سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی ، در این مراسم معنوی که روز سه شنبه 5 دیماه در سالن شهید موسوی زاده فرهنگسرای توحید با همکاری آموزش و پرورش شهرستان جم و واحد آموزش مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد. قریب به 300 نفر از دانش آموزان پسر شهرستان جم ، به شکرانه ورود به سن تکلیف شرعی جشن گرفتند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان جم در این مراسم گفت: برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید به شکرانه این نعمت الهی، به فرائض دینی به درستی عمل کرد.
ابراهیمی افزود: اگر انسان همزمان با سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کند هرگز اسیر هوای نفس نمی شود.
وی اظهار داشت: سن تکلیف، شروع و سرآغاز تحول و مرحله پراهمیتی در زندگی انسان برای ورود به عالم معنویت است، خدای متعال در سنین تکلیف برای دختران و پسران شرایطی را فراهم می آورد تا آنان بتوانند به سمت کمال حرکت نمایند و مسوولیت عبودیت و بندگی خدای متعال برعهده آنان گذاشته می شود.
وی از نماز به عنوان نماد شکوهمندی از اتصال انسان با خدا یاد کرد و اظهار داشت: افرادی که به سن تکلیف می رسد باید در کنار تمامی اعمال نیکی که انجام می دهند، به نماز توجه ویژه داشته باشند زیرا اعمال انسان در صورتی مورد قبول حضرت حق قرار می گیرد که نماز وی مورد قبول واقع شده باشد.
ابراهیمی تصرح کرد: یکی از مهم ترین رسالت های نظام آموزش و پرورش را تربیت نسلی اندیشمند، پرسشگر و متعهد به نظام و کشور است، آموزش بدون توجه به مسائل اخلاقی به سرانجام مقصود نمی رسد.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام دکتر ابوالفضل غزالی معروف به عموغزالی با اجرای برنامه های بسیار شاد و متنوع در جمع دانش آموزان حضور داشتند .
در پایان این مراسم معنوی دانش آموزان نماز ظهر وعصر را به جماعت برگزار کردند.

 

جشن شب یلدا با حضور کودکان 2 تا 6 سال در کتابخانه کودک فرهنگسرای توحید با شور و شعف خاصی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی : جشن شب چله طولانی ترین شب سال و آغاز فصل زمستان با حضور حجت الاسلام شیخ حسین هوشمند کارشناس حوزه کودک و نوجوان به همت مسئولین کتابخانه های مجتمع مسکونی پارس جم در محل کتابخانه کودک فرهنگسرای توحید از ساعت 15 روز چهارشنبه 29 آذرماه برگزار گردید.

در جشن گرامیداشت شب چله قریب به 150 نفر از فرزندان کارکنان نفت و گاز ساکن در متمع مسکونی حضور داشتند که علاوه بر آشنایی با مفاهیم شب یلدا و رسم و رسومات گذشته برنامه هایی از قبیل شعر خوانی و قصه گویی با هنرمندی خود بچه ها اجرا شد .

در این مراسم که مهمان ویژه آن حجت الاسلام هوشمند حضور داشتند با شعر خوانی و احدایث و روایات لحظاتی شاد و مفرح برای کودکان ایجاد کردند .

در پایان این مراسم با نقل و آجیل از کودکان پذیرایی شد .

 

 

 

جشن شب یلدا با حضور کودکان و اولیاء آنان در مهد ستارگان به همت مدیریت مهد ستارگان برگزار شد .

جشن یلدا را می‌توان جزو افسانه‌ها و اسطوره‌های ایرانی دانست که در عمق آن معنای عشق جریان دارد. در زمان‌های گذشته به دی ماه اولین ماه فصل زمستان “خورماه” می‌گفتند که به معنی ماه خورشید بود و اولین روز این ماه که بعد از طولانی‌ترین شب سال پدید می‌آید خرم‌روز نامیده می‌شد. امروزه ما جشن یلدا را با گردهم‌آمدن و شب‌نشینی تا طلوع خورشید و تماشای آن جشن می‌گیریم. اما اگر می‌خواهید جشن شب یلدا در مهدکودک و یا مدرسه، همراه با بچه‌ها برگزار کنید، به دلیل زمان نامناسب احتمالا نتوانید مفهوم واقعی شب یلدا را اجرایی کنید. با این‌حال، ما ایده‌هایی را مطرح می‌کنیم که بتوانید یک جشن یلدای متفاوت برای بچه‌ها برگزار کنید که تا همیشه در ذهن آن‌ها ماندگار باشد.
تزئین محیط مهد با تم یلدا

بچه‌ها معمولا خیلی بیشتر از بزرگترها در محیط اطراف خود غرق می‌شوند و حال و هوایی متناسب با آن می‌گیرند. به همین دلیل است که تم‌ها بین مردم چنین محبوبیتی پیدا کرده‌اند. تم یلدا علاوه بر خوشحال کردن بچه‌ها و رنگ‌وبو دادن به جشن شما باعث می‌شوند که عکس‌هایی که به یادگار از جشن شما باقی می‌مانند فوق‌العاده و خاطره‌انگیز باشند.

به گزارش روابط عمومی : مهد کودک ستارگان مجتمع مسکونی پارس جم روز سه شنبه 28 آذرماه اقدام به برگزاری جشن شب یلدا نمود و با همکاری خانواده های کودکان ، مراسم باشکوهی با حضور بچه ها برگزار کردند .

 

 

 

 

 

سرپرست روابط عمومی مجتع مسکونی پارس جم از برگزاری جشن وحدت ویژه خانواده های کارکنان نفت و گاز ساکن در این مجتمع خبر داد .

به گزارش روابط عمومی : عبدالحسن زمانی ، سرپرست روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم از برگزاری جشن وحدت در آستانه سالروز تولد حضرت محمد مصطفی «ص» و امام جعفر صادق «ع» که روز دوشنبه 13 اذرماه در سالن فرهنگسرای توحید برگزار شد خبر داد .

جشن بزرگ وحدت با حضور اندیشمند فاضل ، خطیب توانای کشور حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی و با استقبال بسیار خوب خانواده های کارکنان نفت و گاز در سالن چند منظوره شهید موسوی زاده فرهنگسرای توحید برگزار شد .

حجت الاسلام راشد یزدی با اشاره به ویژگیهای برجسته آخرین فرستاده خدا حضرت محمد «ص» نکاتی بسیار مفید با محوریت حسن خلق و اخلاق مداری برای شرکت کنندگان بیان کردند .

ایشان همه را توصیه به اخلاق نیکو و شناخت بیشتر ائمه اطهار مخصوصا پیامبر رحمت و مهربانی نمودند و در این باره با بیان شیوه رفتاری آن حضرت نکاتی برجسته از قرآن و احادیث معتبر بیان داشتند .

سرپرست روابط عمومی اضافه کرد : دراین جشن علاوه بر مولود خوانی و آواز توسط مربی وشوی این مجتمع ، از مجری طنز پرداز صدا و سیمای استان بوشهر حسن غلامی استفاده شد .

در پایان این مراسم علاوه بر تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر مجتمع مسکونی پارس جم به 14 نفر از تماشاگران به قید قرعه هدایایی به رسم یادبود از سوی روابط عمومی اهداء گردید .

 

از نگاه دوربین

سفره هفت سین تندگویان

سفره هفت سین تندگویان (مجموعه نگاه دوربین)

سفره هفت سین ایرانی بمناسبت عید نوروز به همت واحد مستغلات  در میدان ناحیه یک منطقه شهید تندگ...

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group