دوشنبه 23 تير 1399 | Monday 13 July 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

پایبندبودن به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت (CSR) یعنی این که می‌خواهیم به نقشه راهی توأمان میان توسعه نفت و گاز و توسعه در منطقه برسیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، دکتر سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت و دبیر سومین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت و کمیته علمی آن که ۲۷ و ۲۸ تیرماه برگزار می‌شود، با بیان این مطلب اظهار داشت: این دقیقاً مصداق این گفته وزیر نفت است که می‌گوید: «ما در مناطق نفتی باید رفتارمان به گونه‌ای باشد که بخش‌های همجوار این مناطق حس کنند آنها را دوست داریم و تلاش داریم در کنار آنها، زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشیم.»

وی با بیان این که گزارش‌های ارایه‌شده در این همایش در باب مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت، رویکردی جدید برای حرکت آینده این صنعت در این حوزه است، تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت از نگاه بشردوستانه وارد یک فاز برنامه‌ریزی (استراتژیک) شده است. این در حالی است که نگاه اخلاقی به کسب و کار را می‌توان ماحصل نوع تفکر مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در دنیای امروز دانست که به نوعی، پرستیژ شرکت‌ها را در سطوح بین‌المللی تعریف و تبیین می‌کند.

دبیر کمیته علمی سومین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت با اشاره به این که مثلاً گازرسانی وظیفه ذاتی شرکت ملی گاز ایران است ولی می‌توانیم در فرآیند اجرای پروژه به مردم اطراف هم نگاه کنیم، گفت: ما می‌توانیم برای اجرای پروژه‌های CSR، بخش خصوصی را نیز وارد کرده و به آنهایی که کمتر در دید قرار دارند، بیشتر توجه کنیم. این مصداق واقعی پایبندبودن به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ارایه راهکارها برای بهتر انجام دادن مسئولیت‌های اجتماعی شرکت، گفت: یکی از راهکارها آن است که به این مقوله، پیش از تدوین و تعریف و طراحی پروژه‌ها، توجه شود مانند آن که همکاران پیشاز طراحی و ساخت یک پالایشگاه و یا مجتمع پتروشیمی، ملاحظات زیست‌محیطی آن را در نظر بگیرند.

طالبیان در ادامه، راهکار دوم را چنین توصیف کرد: ما باید در مسیر گسترش و توسعه صنایع نفت، گاز و ... بیش از هرچیز به تأثیر این صنایع در محیط اطراف آن دقت کنیم تا بتوانیم در جاهایی که منشاء اثرات سوء هستیم، کارهای خود را جبران کنیم.

مشاور اجتماعی وزیر نفت در پایان راهکار سوم را چنین برشمرد: باید در هر منطقه‌ای که فعالیت می‌کنیم، با مردم زندگی و تا جایی که امکان دارد از توان آنها نیز استفاده و تلاش کنیم تا حد امکان موقعیت محلی را با حضور خود، برای آنها بهتر سازیم.

       

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group