پنجشنبه 6 آذر 1399 | Thursday 26 November 2020
مجتمع مسکونی پارس جم
تولید روزانه بیش از 400 تن گوگرد در پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی صورت گرفت:


پالایشگاه ششم پارس جنوبی از پایان سال 94 به مجتمع گاز پارس جنوبی واگذار شد و در این مدت فعالیت‌های متعددی در راستای تولید حداکثری و رسیدن به استانداردهای بین‌المللی انجام داده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد ولی‌پور، سرپرست پالایشگاه ششم پارس جنوبی ضمن بیان مطلب فوق، گفت: با راه‌اندازی واحد بازیافت گوگرد، تمام H2S تولید شده از گاز تبدیل به سولفور و از ورود آن به هوا جلوگیری می‌شود.
وی افزود: با این اقدام علاوه بر اینکه از آلودگی محیط زیست جلوگیری می‌شود، روزانه بیش از 400 تن گوگرد نیز تولید می‌شود که باعث ارزش افزوده فراوان است.
ولی‌پور در ادامه به طراحی و خرید سامانه جداسازی روغن و ذرات معلق از پساب خروجی واحد 109 پالایشگاه ششم اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور کنترل آلودگی پساب و کاهش میزان COD این طرح به همت متخصصین پالایشگاه طراحی و از سوی یکی از سازندگان داخلی در حال ساخت است.
سرپرست فازهای 15 و 16 پارس جنوبی افزود: در طراحی ابتدایی برای کاهش COD ناشی از پساب سود دورریز پیش‌بینی لازم صورت نگرفته بود که ما در پالایشگاه برای رفع آن اقداماتی را آغاز کرده‌ایم و در همین راستا با همکاری دو شرکت داخلی برای طراحی و ساخت گام‌های مهمی برداشته‌ایم.
وی گفت: برای این کار ابتدا یک پایلوت فرآیند مولکولی برای تصفیه سود دورریز طراحی، ساخته و در سایت تست شد و آلودگی را به میزان بسیار زیاد کم کرد.
به گفته ولی‌پور؛ این دستگاه از سوی همکاران مهندسی ستاد در حال بررسی است و پس از نصب می‌تواند میزانCOD  پساب ناشی از سود دور ریز را به میزان 97.5 درصد کاهش دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group