يكشنبه 24 آذر 1398 | Sunday 15 December 2019
مجتمع مسکونی پارس جم
به مناسبت 17 مرداد ،روز خبرنگار ،جلسه مشترکی با حضور بیش از 30 نفر از خبرنگاران و عکاسان رسانه های محلی شهرستان جم و همچنین خبرنگاران حوزه نفت و انرژی با مسئولین بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و رییس روابط عمومی سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت در سالن اجتماعات درمانگاه شهید تندگویان جم برگزار شد.

در ابتدا دکتر حسین زاده رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر، ضمن تبریک روز خبرنگار،تاثیرگذاری بالای رسانه ها در فرآیند های اجتماعی را یادآور شد و گفت: این تاثیرگذاری را در آماده سازی ورزشگاه تختی شهرستان جم برای میزبانی مسابقات فوتبال لیگ برتر شاهد بودیم که انجام این کار در کمترین زمان ممکن،حاصل تلاش و پیگیری های اصحاب رسانه و ارسال گزارش های متعدد در این رابطه بود.

 

دکتر حسین زاده

 

دکتر حسین زاده افزود: الان هم در رابطه با راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان توحید جم ،نقش رسانه ها و پیگیری آنها را  در این مورد تقدیر می کنیم .
دکتر حسین زاده بیان داشت:درسال 1395 ،تعداد 950 هزار مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت در استان بوشهر در مناطق خارگ و جم و عسلویه داشته ایم که 58 درصد از این مراجعات (560 هزار نفر) را افراد ساکن و بومی منطقه تشکیل می دهند.همچنین در بخشهای پرهزینه درمانی همانند عملهای جراحی و بخش بستری و زایشگاه و اورژانس ،آمار مراجعین غیرشرکتی و بومی تا 90 درصد افزایش می یابد.
دکتر حسین زاده گفت:سال گذشته موفق شدیم بخش دیالیز بیمارستان خلیج فارس خارگ را راه اندازی کنیم و با برنامه ریزی انجام شده تا 4 ماه آینده بخش دیالیز بیمارستان توحید جم را نیز با همکاری شرکت پالایش گاز فجر، به بهره برداری خواهیم رساند که در بخش های پرهزینه مانند اتاق عمل و زایشگاه و اورژانس آمار مراجعین غیرشرکتی تا 95 درصد می رسد.
دکتر حسین زاده در رابطه با شایعه آلودگی خون ساکنین منطقه جم و عسلویه گفت: با قاطعیت اعلام می کنم که مسئله ای به عنوان آلودگی خون ساکنین این مناطق صحت ندارد و حضور منظم سازمان انتقال خون در مناطق جم و عسلویه و اقدام به خون گیری از افراد داوطلب ،شایعه آلودگی خون افراد این منطقه را رد می کند.

 

نشست خبرنگاران 1

 

دکتر حسین زاده در رابطه  با طرحهای توسعه ای بیمارستان توحید جم گفت:بودجه ای معادل 85 میلیارد ریال از سوی شرکت ملی گاز ایران به این کار اختصاص یافته و سعی داریم از نیمه دوم سال 1396 طرح توسعه و بازسازی بیمارستان توحید جم در بخش های اورژانس ،اتاق های عمل،زایشگاه و توسعه بخش بستری جدید با ظرفیت 20 تختخواب را به انجام برسانیم.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهردر رابطه با راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب گفت:شرکت ملی نفت ایران طی چند سال اخیر بودجه ای معادل 100 میلیارد ریال را برای ارتقاء و بهینه سازی بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) کنگان اختصاص داده است و این مرکز درمانی به عنوان بیمارستان معین نفت شناخته می شود و با این بودجه بخش های سی تی اسکن و ام آر آی و توسعه اتاق های عمل بیمارستان کنگان، که به عنوان پیش نیاز جراحی مغز واعصاب می باشد راه اندزای شده و منطقی این است که بخش جراحی مغز و اعصاب دراین بیمارستان سریع تر راه اندازی شود و  مصدومین نیازمند جراحی مغز و اعصاب در مناطق جم و عسلویه نیز به این بیمارستان ارجاع داده شوند.
دکتر حسین زاده بیان داشت: طبقه بندی بیمارستان ها و ارائه خدمات در مناطق مختلف ،بر اساس استاندارد های جمعیتی و سطح بندی خدمات مشخص می شود. ولی درمنطقه جم به علت نیاز ساکنین منطقه و همچنین پشتیبانی از فعالیت های صنعتی ،فراتر از استانداردهای تعریف شده خدمات درمانی را ارائه می دهیم و به جای 6 رشته تخصصی ،پزشکان متخصص در 14 رشته در بیمارستان توحید  مشغول به فعالیت می باشند.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر گفت:وزارت نفت و وزیر محترم نفت نگاه ویژه ای به مناطق عملیاتی و دور افتاده دارند و براساس مسئولیت های اجتماعی تعریف شده ،نه تنها خدمات و فعالیت ها بخصوص در بخش درمان محدود نخواهد شد ،بلکه ان شاالله در دولت دبیر و امید این خدمات روند افزایشی داشته و تداوم خواهد یافت.
دکتر حسین زاده افزود: توسعه باید متوازن و همگون باشد تا آسیبی به محیط پیرامونی وارد نشود و این الگوی توسعه ای است که آسیب ها را به حداقل می رساند که خوشبختانه این سیاست " توسعه یکپارچه" در وزارت نفت نهادینه شده است.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت در رابطه با ارائه خدمات به ساکنین منطقه گفت:در سال گذشته ارزش خدمات ارائه شده به ساکنین مناطق جم و عسلویه و خارگ در بخش بهداشت ودرمان معادل با 420 میلیارد ریال بوده است که تنها 15 درصد این هزینه انجام شده از سوی بیمه های درمانی و طرح تحول نظام سلامت برگشت داده شده است ولی با این حال همچنان خود را متعهد به ارائه خدمات درمانی و بدون هیچ منتی ،دانسته و مردم شریف این مناطق را ذی نفعان و صاحبان اصلی منابع خدادادی نفت و گاز می دانیم.

نشست خبرنگاران 3

دکتر حسین زاده در رابطه با خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی هم گفت : هیچ کدام از بیمه های پایه ، خدمات گفتاردرمانی و کاردرمانی را به علت هزینه های بالا ، تحت پوشش قرار ندانده اند ولی مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی بیمارستان توحیدجم 450 کودک نیازمند توانبخشی را تحت پوشش قرارداده که 280 نفر آنان از فرزندان غیرشرکتی هستند .
سپس خانم فاطمه اولیایی رئیس روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت ، با تشکر از حضور همزمان رسانه های محلی و رسانه های حوزه نفت و انرژی ، برگزاری این جلسه مشترک را تجربه ای جالب عنوان کرد که در اثربخشی بیشتر فعالیت های رسانه ای تأثیرگزار خواهد بود . خانم اولیایی افزود : منطقه جم و پارس جنوبی و خارگ از مناطق مهم فعالیت های سازمان بهداشت و درمان صنعت می باشد و مدیران ارشد این سازمان نیز نگاه ویژه ای به این مناطق و تلاش در حل مشکلات آن دارند . خانم اولیایی گفت : پیام ها و گزارش هایی که از سوی خبرنگاران ارسال می گردد و همچنین گفتگوهایی که بامراجعین انجام شده و از این طریق با نقطه نظرات و نیازهای آنها آشنا شده ایم را به مسئولین سازمان بهداشت و درمان انتقال خواهیم داد که حتماً در برنامه ریزی های آتی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، مورد نظر قرا رمی گیرد .
 در پایان نیز ار خبرنگاران و عکاسان حاضر در جلسه با تقدیم هدایایی به مناسب روز خبرنگار تقدیر بعمل آمد .

بازدید خبرنگاران 2 2

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟

چطور فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنیم؟ (مجموعه نگاه دوربین)

در این مطلب تلاش میکنیم تا با ارائه راه‌حل‌های فنگ شویی ، ...

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group