شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

دانش آموزان پسر مدارس دوره متوسطه شهرستان جم با حضور در مراسمی معنوی، رسیدن به سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی ، در این مراسم معنوی که روز سه شنبه 5 دیماه در سالن شهید موسوی زاده فرهنگسرای توحید با همکاری آموزش و پرورش شهرستان جم و واحد آموزش مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد. قریب به 300 نفر از دانش آموزان پسر شهرستان جم ، به شکرانه ورود به سن تکلیف شرعی جشن گرفتند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان جم در این مراسم گفت: برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید به شکرانه این نعمت الهی، به فرائض دینی به درستی عمل کرد.
ابراهیمی افزود: اگر انسان همزمان با سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کند هرگز اسیر هوای نفس نمی شود.
وی اظهار داشت: سن تکلیف، شروع و سرآغاز تحول و مرحله پراهمیتی در زندگی انسان برای ورود به عالم معنویت است، خدای متعال در سنین تکلیف برای دختران و پسران شرایطی را فراهم می آورد تا آنان بتوانند به سمت کمال حرکت نمایند و مسوولیت عبودیت و بندگی خدای متعال برعهده آنان گذاشته می شود.
وی از نماز به عنوان نماد شکوهمندی از اتصال انسان با خدا یاد کرد و اظهار داشت: افرادی که به سن تکلیف می رسد باید در کنار تمامی اعمال نیکی که انجام می دهند، به نماز توجه ویژه داشته باشند زیرا اعمال انسان در صورتی مورد قبول حضرت حق قرار می گیرد که نماز وی مورد قبول واقع شده باشد.
ابراهیمی تصرح کرد: یکی از مهم ترین رسالت های نظام آموزش و پرورش را تربیت نسلی اندیشمند، پرسشگر و متعهد به نظام و کشور است، آموزش بدون توجه به مسائل اخلاقی به سرانجام مقصود نمی رسد.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام دکتر ابوالفضل غزالی معروف به عموغزالی با اجرای برنامه های بسیار شاد و متنوع در جمع دانش آموزان حضور داشتند .
در پایان این مراسم معنوی دانش آموزان نماز ظهر وعصر را به جماعت برگزار کردند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group