دوشنبه 10 آذر 1399 | Monday 30 November 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

طرح اکرام ایتام و محسنین به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان جم و به میزبانی مجتمع مسکونی پارس جم با هدف حمایت مادی و معنوی خیران از کودکانی که از نعمت خانواده محروم هستند، برگزار شد.

عبدالحسن زمانی ، رئیس روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم  شب گذشته (9 خرداد) در مراسم طرح اکرام ایتام و محسنین گفت:جشن بزرگ رمضان بمناسبت میلاد کریم اهلبیت امام حسن مجتبی «ع» با همکاری کمیته امداد شهرستان جم با هدف کمک به تامین نیازهای فرزندان یتیم و نیازمند با هدف تشویق و مشارکت خانواده های کارکنان نفت و گاز ساکن در این مجتمع برگزار گردید.

وی همچنین اضافه کرد : این جشن با اجرای عظیم هاشم زاده مجری صدا و سیمای اصفهان ، سید محسن هاشمی استندآپ کمدی برتر خندوانه و گروه همخوانی معراج از اصفهان روز چهارشنبه 9 خردادماه از ساعت 21 با استقبال بسیار خوب خانواده های ساکن در سالن شهید موسوی زاده فرهنگسرای توحید برگزار شد .

آهنجان رئیس کمیته امداد شهرستان جم در آئین آغازین این جشن گفت : طرح های «اکرام ایتام» و «محسنین»، از جمله طرح­هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می کند.

وی بیان کرد:  طرح «اکرام ایتام» مختص کودکانی است که پدر خود را از دست داده­اند و طرح «محسنین» مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آن­که پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست. تشخیص نیازمند بودن این خانواده ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می شود.

مدیر کل کمیته امداد جم گفت: تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی ایتام و خانواده های آنان از دیگر اهداف طرح اکرام ایتام است.

آهنجان اظهار کرد: خیران همواره برای برطرف کردن مشکلات ایتام و محسنین در زمینه‌های مختلف یاری‌ رسان و همراه کمیته امداد هستند، کمک های این حامیان به صورت کمک های نقدی و یا غیر نقدی و  خدمات مختلف است.

وی ضمن قدردانی از مساعدت‌های حامیان طرح اکرام و محسنین گفت: تمامی کمک‌های مردمی در اسرع وقت و براساس اولویت نیازهای خانواده‌های تحت پوشش در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

گفتنی است در این جشن مهربانی سبد آرزوهای کودکان یتیم قرائت شد و تعدادی از خیرین با دستهای مهربانشان متقبل برآورده کردن آرزوهای آنان شدند .

همچنین در این جشن علاوه بر تقبل جهیزیه برای دختران یتیم ، کمک هزینه سفرمشهد مقدس برای افراد نیازمند ، تعدادی از شرکت کنندگان با دریافت کارت های اکرام ایتام متعهد شدند در راستای کمک های مالی و هزینه های تحصیلی به آنان ماهیانه کمک های نقدی و غیر نقدی خود را برای افراد مستحق ارسال نمایند .

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group