شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

کارشناس مسائل خانواده و استاد دانشگاه گفت: شناخت زوایای روحی همسران از یکدیگر اصل مهم همسرداری است و منظور از شناخت همسران از هم، شناخت شناسنامه ای نیست.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مجتمع مسکونی پارس جم ، حجت الاسلام دهنوی عصر سه شنبه 11 تیرماه در سمینار شناخت زوایای روحی مرد و زن گفت: منظور از شناخت همسران، شناخت ویژگی های اخلاقی نیز نیست بلکه تفاوت های روحی و روانی وشخصیتی است یعنی اینکه مردان باید زن شناس و زنان باید مرد شناس باشند.

وی اظهارداشت: مرد یک موجود مریخی و زن یک موجود ونوسی است و این دو نفر قرار است در سیاره ای سوم به نام زمین کنار هم زندگی کنند پس لازم است ویژگی های هم را کاملا بشناسند .

وی با بیان اینکه چرا خداوند هرکدام از زن ومرد را با ویژگی های متفاوت آفریده است گفت: این امر به دلیل جایگاهشان است و رسالتی که این دو نفر در این جهان دارند است و اگر بتوانند همدییگر را درک کنند می توانند با تعامل کنار هم به خوبی زندگی کنند.

حجت الاسلام دهنوی در ادامه با اشاره به ویژگی های متفاوت زن  ومرد گفت: زن ها به شدت عاطفه دارند و احساساتی هستند ولی مردان عاطفه کمرنگی دارند، چون زن می خواهد نقش مادرانه داشته باشد باید شدت عواطف داشته باشد واگر عاطفه نباشد زن نمی تواند فرزند تربیت کند و مرد نیز باید عاطفه کمتری داشته باشد چون باید در اجتماع حضور داشته باشد و مسئول خانواده است پس باید برای کنترل بحران ها، عاطفه خود را مدیریت کند و زنان باید به این موضوعات توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: وقتی زن زیاد عواطف به خرج می دهد و یا گریه می کند گریه او کم بها و برای مرد بی تفاوت می شود، پس لازم است زن به این موضوع که مرد می خواهد اصل و محور و تکیه گاه زن در خانواده باشد بیشتر توجه کنند.

حجت الاسلام دهنوی با بیان اینکه خانم ها اهل کلام و آقایان اهل سکوت هستند، گفت: زن چون می خواهد فرزند تربیت کند بیشتر صحبت می کند، چون می خواهد با فرزندش ارتباط برقرار و صحبت کند و زنان به طور کلی در روز پنج هزار کلمه و آقایان دو هزار کلمه صحبت می کنند و هنگامی که مرد کمتر در خانه صحبت می کند زن پیام های خوبی از این سکوت دریافت نمی کند پس لازم است آقایان این نیاز زنان را بیشتر درک کنند ودر خانه حتی برای 20 دقیقه با خانمها گفتگو داشته باشند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group