چهارشنبه 22 مرداد 1399 | Wednesday 12 August 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

به گزارش روابط عمومی : روز سه شنبه، 26 اردیبهشت ماه، کارگاه آموزشی مدیریت استراتژیک(راهبردی) ویژه سرپرستان واحدهای مجتمع مسکونی پارس جم به همت واحد برنامه ریزی و آموزش، به منظور توانمندسازی سرپرستان و رابطین برنامه ریزی برگزار شد.
هاجر هاشمی خواه سرپرست واحد برنامه ریزی مجتمع مسکونی پارس جم گفت : دراین کارگاه آموزشی که کلیه سرپرستان واحدها و رابطین برنامه ریزی حضور داشتند به مفاهیم راهبرد ، مدیریت راهبردی و طرح ریزی راهبردی پرداخته شد .
 دکتر رزما استاد این دوره در تعریف مدیریت استراتژیک در این جلسه گفت: مدیریت استراتژیک، یعنی مدیریت آینده و این مدیریت فقط یک دانش سازمانی نیست بلکه یک فرایند تولیدی است که می تواند کاربرد بسیار خوبی در زندگی فردی هم داشته باشد.
وی افزایش سازمان ها، بزرگ شدن سازمان ها، افزایش تعداد رقبا و توسعه دامنه فعالیت سازمان ها را از جمله دلایل توجه به مدیریت راهبردی دانسته و افزود: پیچیده شدن روابط، تغییرات مدام و محیط، توسعه فناوری، حرکت سازمان ها در زمان های آینده و توجه به برنامه های جامع و بلند مدت از دیگر دلایل توجه به مدیریت است.
وی همچنین افزایش کسب مهارت را از رموز اساسی مدیریت دانسته و گفت: علم به تنهایی کافی نیست، در کنار علم باید تجربه هم داشته باشیم ولی این دو به تنهایی کافی نیستند، بلکه نیاز به مهارت دارند، مهارت همان تجربه ملکه شده است و مهارت در واقع استفاده از حداقل زمان با صرف حداقل توان اما نتیجه حداکثری از کیفیت و کارایی است.
رزما در پایان با تاکید بر مدیریت استراتژیک، گفت: مدیریت استراتژیک هنرو علم تدوین ، اجراء و ارزیابی تصمیمات ، وظیفه ای چندگانه است که سازمان را قادر می سازد به هدف های بلندمدت خود دست یابد.
در حوزه مدیریت استراتژیک برای کسب موفقیت سازمان بر چندین عامل از جمله همسویی امور و وظایف مدیریت ، برنامه ریزی و توسعه کسب و کار مالی و حسابداری ، تولید و عملیات ،امور  فنی و مهندسی ، فناوری و توسعه فناوری اطلاعات ، ایمنی و بهداشت محیط زیست ، مدیریت دانش و مدیریت سرمایه انسانی  و نیز ایجاد تصویر روشن نسبت به آینده سازمان تاکید می شود .
در پایان این کارگاه سرپرستان واحدها و رابطین برنامه ریزی با ایجاد گروه های چند نفره اقدام به تدوین پیش نویس بیانیه ماموریت مجتمع مسکونی پارس جم نمودند .

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 فیاض 1396-02-28 21:10
سلام و خداقوت به کلیه دست اندر کاران این دوره آموزشی.
این اقدام بسیار عالی است.مرحبا به واحد برنامه ریزی.
جای بسی خوشحالی است که این نوع دیدگاه در مجتمع مسکونی در حال رخ دادن است.
با تشکر از جناب مهندس طاهری مدیریت اجرایی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group