شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020
مجتمع مسکونی پارس جم

مدیر اجرایی مجتمع مسکونی پارس جم از تعطیلی اماکن ورزشی این مجتمع تااطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، سعید ممحمدی، مدیر اجرایی مجتمع مسکونی پارس جم گفت: بنا به تصميم *ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا* و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی اماکن، سالن ها و فعالیت های ورزشی در سراسر استان از *اول آذرماه* به مدت *دو هفته* تعطیل می باشد.
🔹بر اين اساس فعاليتهاي ورزشي در اماكن روباز مجتمع مسكوني نيز از روز شنبه اول آذرماه تا اطلاع ثانوي تعطيل اعلام مي گردد.

✍️ گفتنی است: در مجتمع مسكوني پارس جم از بهمن ماه سال قبل كليه مجموعه هاي چند منظوره ورزشي اعم از سالن هاي استخر، باشگاه هاي بدنسازي، فعاليت هاي سالني نظير فوتبال، بسكتبال، واليبال، جودو، كاراته و..... تعطيل و هيچ فعاليت ورزشي در سالن هاي سرپوشیده انجام نمي يافت. فقط در در دو هفته اخير فعاليت ورزشي در چمن و اماكن روباز فعال بوده كه بنا بر اين دستورالعمل اين فعاليت ها نيز تعطيل اعلام مي گردد.

👈در صورت تغيير شرايط و اعلام از طرف ستاد ملي و استاني مقابله با كرونا، متعاقبا از طريق كانال هاي ارتباطي به اطلاع خانواده ها خواهد رسيد.

 

 

♨️دکتر محمدی: بازدید های هفتگی از نواحی و مناطق مختلف مجتمع مسکونی پارس جم صورت می گیرد.

?گفتنی است اولین بازدید میدانی مدیر اجرایی و سرپرستان این مجتمع، روز سه شنبه 20 آبان ماه از ناحیه یک منطقه شهید تندگویان انجام شد.

?در این بازدید که سرپرستان واحدهای مستغلات، حراست، حمل ونقل، روابط عمومی، ICTو HSE حضور داشتند از فنس اطراف ناحیه یک، فضای سبز، محیط ما بین بلوک ها، موارد مربوط به ایمنی و ... بازدید شد که متعاقباٌ گزارش اقدامات انجام شده توسط واحدهای مربوطه از طریق همین پیام رسان به اطلاع شما خواهد رسید .

 

 

سرپرست مستغلات منطقه شهید تندگویان از پاکسازی مسیل رودخانه حدفاصل منطقه توحید و شهید تندگویان خبر داد..

?محمد رضایی سرپرست مستغلات منطقه شهید تندگویان گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل بارندگی و در راستای پیشگیری از طغیان رودخانه، مسیر آب از ورودی منطقه تندگویان تا انتهای خیابان خبرنگار با همکاری واحد حمل و نقل مجتمع پاکسازی گردید.

گفتنی است این رودخانه در ادامه به رودخانه وسط شهر جم وصل میگردد.

رحیم نظر زاده، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی گاز ایران از برگزاری اولین کارگاه آموزش مجازی با عنوان « روانشناسی ورزشی و عوامل انگیزشی آن در شرایط بحرانی » خبر داد.

نظر زاده اضافه کرد : در راستای توسعه خدمات ورزش مجازی بین خانواده های کارکنان شرکت ملی گاز ایران، موضوع برگزاری کارگاه های اموزشی به روش های نوین و با بهره گیری از دانش متخصصین و فعالین حوزه ورزش و سلامت بالاخص مدرسین و اساتید برجسته دانشگاهی کشور، در دستور کار امور ورزش و تربیت بدنی قرار گرفته است .

وی گفت: به همین منظور اولین کارگاه آموزش مجازی با عنوان روانشناسی ورزشی و عوامل انگیزشی آن در شرایط بحرانی توسط دکتر سید صلاح الدین نقشبندی عضو هیئت علمی گروه علوم ورزشی دانشگاه علوم و تحقیقات با همکاری واحد آموزش ستاد شرکت ملی گاز ایران تهیه گردیده و در پورتال امور ورزش به آدرس اینترنتی «http://lms.nigc.ir/ » قابل مشاهده و بهره برداری می باشد.

 

 

✍️طبق مصوبه هيات امناء مجتمع مسکونی پارس جم شهریه دانش آموزان محصل در مدارس غير دولتي سطح مجتمع مسكوني و دانش آموزان محصل در مدارس غير دولتي سطح شهر جم به ميزان ٦٠ درصد كمك شهريه متناظر با مدارس سطح شهرك پرداخت مي شود.
?- در صورتي كه شهريه مدارس درون شهر جم كمتر از شهريه مدارس سطح شهرك باشد ملاك ٦٠ درصد، شهريه سطح شهر جم و اگر شهريه مدارس سطح شهر جم از شهريه مدارس مجتمع بيشتر باشد ملاك ٦٠ درصد، شهريه مدارس درون شهرك مي باشد.

✍️نحوه پرداخت:
?- مدارس سطح شهرك: ٤٠ درصد خانواده ها طي دو قسط از اولياء دريافت و ميزان ٦٠ درصد توسط شركت هاي مرتبط با ساكن به حساب مدارس واريز خواهد شد.

?- مدارس سطح شهر جم: كل شهريه توسط اولياء به حساب مدارس واريز و بر اساس بند اول، ميزان شهريه ٦٠ درصد متناظر از طرف شركت هاي كارمند ساكن، به حساب كارمند واريز خواهد شد.

✍️شهريه مدارس در زمان كرونا:
?-شهريه مدارس سطح شهر جم تحت نظارت مديران اين مدارس بوده و مجتمع مسكوني در نرخ شهريه اعلامي اين مدارس دخالتي ندارد.
?- مدارس درون شهرك: بر اساس اقدامات انجام يافته نظير ايجاد بستر مجازي و فعاليت ها، شهريه مشخص شده و باز در پايان سال نيز بيلان مالي در اختيار اوليا قرار مي گيرد.

پروژه زیباسازی مسیل رودخانه منطقه شهید تندگویان در حال اجرا می باشد.

محمد رضایی سرپرست مستغلات منطقه شهید تندگویان گفت : در راستای زیبا سازی و اجرای فضای سبز منطقه شهید تندگویان از سمت پل ارتباطی بین دو شهرک پروژه حفاری، تسطیح و ریگلاژ ،کمپکت و اجرای پی با سنگ لاشه و دیوار چینی با سنگ مالون و سنگ گرانیت روی دیواری با نورپردازی برای شب کنار مسیل روخانه با پیش رفت ۶۵ درصدی در حال انجام است.

 

 

بیژن زنگنه در نامه ای به معاونان خود و مدیران عامل شرکت های اصلی، روسای واحدهای مستقل ستادی و صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان، راهبردهای صنعت نفت در امور زنان و خانواده را به منظور استفاده از استعدادها و قابلیت‌های زنان به عنوان نيمي از سرمایه‌هاي انسانی ارزشمند در سازمان و فراهم آوردن بستر مناسب براي بهبود وضعيت، ارتقاي جايگاه و توسعه مشاركت آنان در انطباق با تکالیف صنعت نفت در اين حوزه و همچنين تحكيم بنيان خانواده صنعت نفت، ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه وزیر نفت به این شرح است:
 

راهبردهاي صنعت نفت درحوزه زنان وخانواده
ماده 1 - تعاريف

1-1- صنعت نفت: منظور وزارت نفت، شركت‌ها، سازمان‌ها و موسسات تابعه آن مي‌باشد.

1-2- خانواده: شامل خانواده كاركنان شاغل رسمي وغير رسمي كه حسب  مورد به هر يك از آنها اشاره شده است.

1-3- جنسيت: تلقي جامعه از پايگاه، نقش، مسئوليت و انتظاراتي است كه از زنان و مردان دارد. در تحليل جنسيت، چگونگي دسترسي زنان و مردان به منابع، منافع و فرصت هاي زندگي مدني مشخص مي شود.

1-4- برنامه حساس به جنسيت: در اين برنامه از يك سو بر ايجاد شرايط عيني و عادلانه مناسب براي زن و مرد و در عين حال بر نيازهاي خاص زنان در جامعه و امكانات شغلي او تاكيد و از سويي ديگر، جنبه هاي نگرشي موجود در جامعه هم مورد توجه قرارمي گيرد.

1-5- عدالت ‌جنسیتی: عبارت از برخورداری يكسان (كاركنان) از مواهب توسعه‌اي كشور (و صنعت نفت) و منابع و فرصت‌ها هم چنين مشارکت منصفانه و فعال در فرآيند سیاست گذاری‌، تصمیم‌گیری‌ و برنامه‌ریزی است.

1-6- توان ‌افزایی: عبارت از توسعه و گسترش قابلیت و شایستگی افراد برای نیل به اهداف سازمان است.

1-7- برنامه ريزي جنسیتی: سازماندهی مجدد، بهبود، توسعه و ارزیابی فرآیندهای سیاست گذاری و برنامه ريزي به‌گونه‌ای که جنسيت و دیدگاه عدالت جنسیتی در کلیه سیاست‌ها، برنامه ها و مقررات لحاظ شود.

1-8- نگرش جنسيتي: ديدگاه شخصي يا جمعي در ارتباط با نقش و مسئوليت هايي كه زنان و مردان درجامعه يا سازمان برعهده دارند.

ماده 2 - دامنه شمول:

راهبردهاي حوزه زنان و خانواده در حوزه ستادی، شركت‌های اصلی وتابعه، واحدهای مستقل ستادی، صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان، قابل اجرا خواهد بود.

ماده 3 - مبانی قانونی / مقرراتی

قوانين فرادست، شامل: سياست‌هاي كلي ابلاغي مقام معظم رهبري(مدظله العالی) درحوزه خانواده، مواد (101)، (102) و (103) هم چنین ماده (80) برنامه ششم توسعه كشور، بخشنامه های دولت در حوزه زنان ، مصوبات ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی ، آيين‌نامه‌هاي مرتبط به استناد بند «3» بخش «ث» ماده (3) قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت و ابلاغيه هاي وزیر.

ماده 4 - اهداف:

4-1- جاری‌سازی نگرش جنسیتی در سیاست‌ها، برنامه‌ها و مقررات صنعت نفت.

4-2- ارتقای آگاهی و اصلاح نگرش کارکنان و مديران نسبت به نقش و جایگاه زنان و خانواده.

4-3- افزايش مشاركت زنان شاغل در جايگاه هاي سياست گذاري وتصميم گيري صنعت نفت.

4-4- ارتقا سطح سلامت (جسمي-رواني- نشاط زنان و خانواده صنعت نفت).

4-5- تحكيم بنيان خانواده در صنعت نفت.

4-6- توسعه مسئوليت اجتماعي و فرهنگي صنعت نفت براي زنان.

ماده 5 - موضوعات راهبردی:

5-1- ارتقا وضعيت شاخص هاي عدالت جنسيتي در وزارت نفت (تصويب نامه شماره 84439/ت 55681 مورخ 1397/06/27 هيئت وزيران).

5-2- توسعه آگاهی کارکنان و خانواده‌ها از طریق طراحی و برگزاري دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و نشست‌های علمی و متناسب برای توان افزایی و ارتقا آگاهی‌های جنسیتی، دانش اجتماعی و مهارت‌های زندگی فردی، خانوادگی و سازمانی از طريق طراحي و برگزاري دوره هاي آموزشي، كارگاهي و نشست هاي علمي.

5-3- مرتفع نمودن موانع سازماني و فرهنگي در به كارگيري و انتصاب زنان توانمند در مشاغل تخصصي و مديريتي . ( تصويب نامه شماره 1351824 مورخ 1396/05/30 شوراي عالي اداري).

5-4- حفظ و ارتقای سلامت در کلیه ابعاد و كيفيت زندگي شاغلين و خانواده‌ها با رويكرد خود مراقبتي، توسعه و ترويج فرهنگ افزايش فعاليت بدني زنان و خانواده‌ها با هدف توسعه ورزش همگانی، ايجاد نشاط و افزایش دسترسی به فرصت‌های ورزشی.

5-5- پیگیری انجام معاینات شغلی زنان شاغل در صنعت نفت و بررسی و ارزيابي نتایج با توجه به عوامل خطرزاي شغلی و محیطی و تقویت پزشک خانواده جهت مداخلات بهینه و به موقع در حوزه سلامت.

5-6- حمايت هاي مادي ومعنوي از زنان سرپرست خانوار و زنان آسيب پذير.

5-7- تامين امنيت اجتماعي زنان شاغل در محيط كار.

5-8- بررسي وضعيت خانواده‌هاي كاركنان و آسیب‌شناسی آن ها با نگاهي ويژه به شهرك هاي مسکونی در مناطق عملياتي و برنامه‌ریزی در جهت تحکیم بنیاد خانواده، کاهش آسیب‌ها و غني‌سازي برنامه‌هاي اوقات فراغت خانواده‌ها.

5-9- توسعه مسئوليت اجتماعي صنعت نفت براي زنان مناطق بومی از طريق 1) تحليل وضعيت و مشاركت در تدوين طرح هاي توسعه اجتماعي، فرهنگي، آموزشي، ورزشي و بهداشتي زنان و دختران جوامع محلي مرتبط با وزارت نفت 2) فرهنگ‌سازی خانواده‌ها براي مصرف بهینه منابع انرژی، مدیریت پسماند و حفاظت از محیط زیست.

5-10- اجرای طرح‌ها و پروژه‌هاي پژوهشي مرتبط با زنان و خانواده با نظارت امور زنان و خانواده وزارت نفت كه در راستاي شناسایی مشکلات و چالش‌های زنان و خانواده و ارایه راهکارهای کاربردی و موثر، تعريف و اجرا مي شود.

ماده 6 - سازوکاراجرایی مورد نیاز

 6-1- جايگاه سازماني و ساختار امور زنان و خانواده وزارت نفت

با توجه به اسناد بالادستي كشور (آيين‌نامه اجرايي ابلاغي تبصره «2» ماده (101) قانون برنامه ششم توسعه كشور) و ضرورت تدوين طرح جامع بازآرايي ساختار امور زنان و خانواده در دستگاه‌هاي اجرايي و همچنين ساختار مناسب جهت پيگيري و ضمانت اجرايي آيين‌نامه مزبور در وزارت نفت، تشکیلات سازماني امور زنان و خانواده طي نامه ت ر/ 103165 مورخ 1394/03/10 و تصويب‌نامه سازماني شماره 01578 مورخ 1393/09/19 ابلاغ گرديد. اين ساختار با هدف ارتقاي كارآمدي، در سال 1397 مورد بازنگري و اصلاح قرار گرفت (تصويبنامه شماره 16932مورخ 1397/01/21). در اين راستا و با توجه به تصويب "اختصاص يكي از سمت‌هاي مشاور مديران عامل چهار شركت اصلي به مشاور امور زنان و خانواده" (ابلاغيه شماره 478828 مورخ 1396/10/11)، مديران عامل شركت‌هاي اصلي و واحدهاي مستقل ستادي مكلفند، ضمن انتخاب فردي واجد شرايط از بین زنان شاغل طبق بخشنامه شماره 56654 مورخ 1393/02/13، جایگاه سازماني امور زنان و خانواده را در بالاترین رده ستاد/ شرکت‌هاي اصلي و فرعي تابعه قرار داده و رتبه شغلی آن را، مادامی که در این سمت فعالیت می‌نماید، يك رتبه بالاتر از رتبه استحقاقی با حفظ مزاياي شغلي در نظر گيرند و شرايط و تسهيلات لازم جهت عضويت و حضور مشاوران امور زنان را در هيات مديره، شوراهای عالي و سیاست گذاری (به ويژه در حوزه مديريت منابع انساني) فراهم نمايند.

6-2- وظایف ونقش ها:

1-2-7- وظایف مشاور امور زنان و خانواده:

1) مشاركت در تدوين برنامه حساس به جنسيت در وزارت نفت به منظوركاهش شكاف جنسيتي در سه شاخص: فاصله در مشاركت و نقش آفريني سازماني درسياست ها و برنامه ها، فاصله در توزيع حقوق و مزايا و پاداش و فاصله در پيشرفت و ارتقا شغلي، سازماني و مديريتي.

2)  مشاركت در تدوين، ارزيابي، تطبيق اهداف، سياست‌ها و برنامه‌هاي كلان جهت اجراي سياست‌هاي ابلاغي، اسناد بالادستي و بخشنامه هاي دولت در حوزه زنان و خانواده و نظارت بر حسن اجراي آن ها.

3)  ارائه گزارش عملكرد از اقدامات انجام يافته با محوريت عدالت جنسيتي و ذيل راهبردهاي صنعت نفت در حوزه زنان و خانواده به مراجع دروني و فرابخشي.

2-2-7- وظایف معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی / معاونین وزیر و مدیران عامل چهار شرکت اصلی / روساي واحدهاي مستقل ستادي و صندوق هاي بازنشستگي، پس انداز ورفاه كاركنان.

1)  تأمين اعتبارات مورد نياز براي اجرای راهبردها و برنامه‌های امور زنان و خانواده مجموعه وزارت نفت در ستاد وزارت نفت بر عهده معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني و در شركت‌هاي اصلي برعهده مدير عامل هر شركت و روساي واحدهاي مستقل و صندوق هاي بازنشستگي مي‌باشد.

2)  شرکت‌های اصلی / واحدهای مستقل ستادي هر ساله باید برنامه‌های بهبود وضعیت شغلي و ارتقای جايگاه زنان هم چنين تحكيم بنيان خانواده را در چارچوب اهداف و راهبردها تنظيم و مصوب نمايند.

3) در زمينه برنامه ریزی و اجرای برنامه های امور زنان و خانواده مشاركت و همکاری مديران عامل چهارشركت اصلي، فرعي و تابعه، روساي واحدهاي مستقل ستادي و معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني در چارچوب راهبردها و هماهنگي با امور زنان و خانواده الزامی است.

جهانگیری زاده، سرپرست روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم از برگزاری ویژه برنامه ربعین حسینی در مجتمع مسکونی پارس جم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع: مراسم ویژه اربعین حسینی با سخنرانی حجت الاسلام محمدی، امام جمعه شهرستان جم و با نوای دلسوز کربلایی سید مصطفی سید میرزایی شب گذشته در جوار شهید گمنام آرمیده در مجتمع مسکونی پارس جم با حضور خانواده های کارکنان نفت و گاز ساکن در فضای باز و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

 

 

♨️مراسم اربعین حسینی در جوار شهید گمنام آرمیده در مجتمع مسکونی پارس جم برگزار می گردد.

علیرضا جهانگیری زاده، سرپرست روابط عمومی و امور فرهنگی مجتمع مسکونی پارس جم گفت:  در جلسه شورای فرهنگی این مجتمع که روز چهارشنبه ۹ مهرماه پیرامون برگزاری مراسمات اربعین حسینی و ایام پایانی ماه صفر برگزار گردید، مقرر شد به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و ایجاد امکان استفاده همگانی از این مراسمات معنوی، مراسم عزاداری در رثای سید و سالار شهیدان و ایام رحلت پیامبراکرم (ص)، سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و سالروز شهادت امام رضا (ع) در جوار شهید گمنام برگزار شود.

♨️جهانگیری زاده اضافه کرد: مراسم ویژه اربعین حسینی به مدت ۲ شب طی روز های چهارشنبه شب ۱۶ و پنج شنبه شب  ۱۷ مهرماه با سخنرانی حجت الاسلام محمدی امام جمعه محترم شهرستان جم و مرثیه سرایی کربلایی سید مصطفی سید میرزایی برگزار می گردد.

?گفتنی است مراسم پایانی ماه صفر به مدت ۴ شب از ۲۲ لغایت ۲۵ مهرماه در جوار شهید گمنام برگزار خواهد شد.

هدف اصلی: تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حصول اطمینان از اجرای دقیق الزامات، آیین نامه ها و دستورالعمل های محیط زیستی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح مجتمع مسکونی

یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهرهای امروز موضوع پسماند و مدیریت صحیح و اصولی آن است. اثر بخشی طرح مدیریت کاهش پسماند و تفکیک آن از مبداء از نظر اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بسیار بالا بوده و اثرات مثبت زیادی به همراه دارد. از عوامل موثر بر میزان مشارکت افراد در این طرح می توان به آگاهی از طریق آموزش، تغییر نگرش و ایجاد انگیزه و باور و سپس اقدام به مشارکت اشاره کرد. طی بررسی های انجام شده در سطح مجتمع مسکونی روزانه 10 تن زباله خانگی تولید می شود که سرانه تولید برای هر ساکن 900 گرم در روز می باشد که تقریباً از این میزان زباله 500 گرم قابل بازیافت است که این مهم جزء با مشارکت ساکنین امکان پذیر نمی باشد. به این آمار ها می توان تعداد 139000 بطری آب معدنی را که بصورت ماهیانه در حال استفاده می باشند و همگی کاملا قابل بازیافت هستند را اضافه کرد. بنابراین موضوع تفکیک زباله از مبداء در مجتمع مسکونی بسیار حایز اهمیت می باشد و امیدواریم با حمایت مسئولین و واحدهای زیربط بتوانیم با آگاه سازی ساکنین اقدامات بزرگی در این راستا انجام دهیم.

یکی دیگر از برنامه هایی که گام مؤثری در حفاظت از درختان در مجتمع مسکونی محسوب می شود اجرای طرح شناسنامه دار کردن کلیه درختان مجتمع مسکونی می باشد که امیدوریم با همکاری واحد فضای سبز مستغلات این مهم نیز به زودی محقق شود. در واقع با اجرای این طرح در نخستین گام با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری‌شده، برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفظ و گسترش فضای سبز اعمال می‌شود.جلوگیری از قطع غیرقانونی، تعیین مقدار سن درخت و برنامه‌ریزی در جهت آبرسانی بر اساس مصرف گیاه، کاهش هدر رفت آب و برنامه‌ریزی برای مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی را می‌توان از مزایای شناسنامه‌دار شدن درختان برشمرد.

در راستای تحقق اهداف واحد محیط زیست اقدام به تشکیل کارگروه محیط زیست مجتمع مسکونی به ریاست جناب آقای دکتر محمدی مدیر محترم اجرایی شده است که کلیه تصمیمات در خصوص حفظ و ارتقای محیط زیست مجتمع مسکونی پس از طرح در کارگروه و تایید توسط اعضاء به اجرا گذاشته خواهد شد.

در پایان به این نکته اشاره شود:

ساکنین محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه اقدام که موجب تخریب فضای سبز و محیط زیست مجتمع مسکونی می گردد مانند قطع غیر قانونی درختان و همچنین خشک شدن گیاهان و درختان که در اثر آب رسانی نامناسب و آفت زدگی اتفاق می افتد را سریعاً به کارشناس HSE به شماره تلفن 4034 و یا به سرپرست HSE به شماره 4047 اطلاع رسانی کنند.

 

از نگاه دوربین

تمامی حقوق برای مجتمع مسکونی پارس جم محفوظ است . طراحی و پیاده سازی : ساوان

Template Design:Dima Group